28.09.2018 12:34 5 750
Hökumət iqamətgahının bağında prezidentlər gözəl masa arxasında toplaşıblar. Nahara Rusiya prezidenti Vladimir Putin bir az gecikib. O, Düşənbə aeroportuna gəldikdən dərhal sonra həmkarlarına qoşulub.
Dostluq gecəsində Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev, Qazaxıstan prezidenti Nursultan Nazarbayev, Qırğızıstan rəhbəri Sooronbay Jeenbekov, Moldova prezidenti İqor Dodon, Belarus prezidenti Aleksandr Lukaşenko, Özbəkistan prezidenti Şövkət Mirziyoyev və Ermənistan baş naziri Nikol Paşinyan qatılıb.
Bundan sonra siyasətçilər gecə gəzintisinə çıxıblar və Tacikistanda yetişdirilmiş meyvə və tərəvəzlərlə tanış olublar.скачать dle 11.3

28.09.2018 12:34 5 813
В саду правительственной резиденции президенты собрались за красиво украшенным столом. На ужин немного опоздал лидер России Владимир Путин. Он присоединился к коллегам сразу по прибытии в аэропорт Душанбе.
На Вечере дружбы присутствовали президент Азербайджана Ильхам Алиев, президент Казахстана Нурсултан Назарбаев, глава Кыргызстана Сооронбай Жээнбеков, президент Молдовы Игорь Додон, глава Беларуси Александр Лукашенко, президент России Владимир Путин, лидер Узбекистана Шавкат Мирзиеев и премьер-министр Армении Никол Пашинян.
После политики вышли на вечернюю прогулку и ознакомились с выставкой овощей и фруктов, выращенных в Таджикистане.скачать dle 11.3