Leysan, dolu və külək geri qayıdır - XƏBƏRDARLIQ
Bakıda və Abşeron yarımadasında sentyabrın 26-sı gündüzdən 28-dək güclü şimal-qərb küləyi əsəcək. Havanın temperaturu ötən günlə müqayisədə tədricən 2-4 dərəcə aşağı enəcək.
Bu barədə Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyinin Milli Hidrometeorologiya Departamentindən məlumat verilib.
Rayonlarında sentyabrın 26-sı gündüzdən 28-dək hava şəraitinin qeyri-sabit keçəcəyi, şimşək çaxacağı, arabir yağış yağacağı gözlənilir.
Bəzi yerlərdə yağışın leysan xarakterli olacağı, dolu düşəcəyi ehtimalı var. Qərb küləyi əsəcək, ayrı-ayrı yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu ötən günlə müqayisədə tədricən 3-5 dərəcə aşağı enəcək. Çaylarda sululuğun artacağı ehtimalı var.

Ливни, град и ветер возвращаются - ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ
С полудня 26 по 28 сентября в Баку и на Абшеронском полуострове будет преобладать сильный северо-западный ветер.
Как сообщили в Национальном департаменте гидрометеорологии Министерства экологии и природных ресурсов, по сравнению с предыдущим днем столбики термометров постепенно опустятся на 2-4 градуса.
В указанный период в районах Азербайджана ожидаются нестабильные погодные условия, грозы, временами дожди. На отдельных территориях осадки могут принять интенсивный характер, возможен град.
Будет преобладать западный ветер, скорость которого временами усилится.
Столбики термометров постепенно опустятся на 3-5 градусов. Уровень воды в реках может подняться.скачать dle 11.3