06.09.2018 12:35 4 845
Rayon sakini, 1994-cü il təvəllüdlü Karatova Sevgiya Eyyub qızı Zaqatala Rayon Mərkəzi Xəstəxanasında qeysəriyyə yolu ilə uşaq dünyaya gətirib:
“İkinci hamiləliyi olub. 2700 qramlıq oğlan uşağı dünyaya gətirib. 2017-ci ildə qeysəriyyə yolu ilə ana olub. Bir il keçməmiş yenidən hamilə qalıb. Hamiləliyin 37-38 həftəsində yenidən qeysəriyyə üçün xəstəxanaya müraciət edib”.
Nazirlikdən qeyd edilib ki, mərhumun dünən 20:50-də halı anidən pisləşib:
“Sianor diaqnozu qoyulub, təngnəfəslik müşahidə olunub. Bütün reanimasion tədbirlər aparılsa da, onun həyatını xilas etmək mümkün olmayıb”.
Meyit Səhiyyə Nazirliyinin Məhkəmə Tibbi Ekspertiza və Patoloji Anatomiya Birliyinə təhvil verilib. Hadisə Prokurorluq və Səhiyyə Nazirliyinin Doğuşayardım Komissiyası tərəfindən araşdırılacaq.скачать dle 11.3

В Азербайджане умерла роженица
«Это была ее вторая беременность. Она родила мальчика весом 2700 граммов. В 2017 года она однажды уже становилась матерью с помощью кесарева сечения. Не прошло и года, как она вновь забеременела и на 37-38-й неделе обратилась в больницу по поводу операции кесарева сечения».
В министерстве отметили, что вчера в 20:50 состояние женщины резко ухудшилось:
«Ей поставили диагноз сианор, наблюдалась одышка. Несмотря на все реанимационные мероприятия, спасти ее не удалось».
Тело передано Объединению судебно-медицинской экспертизы и патологической анатомии Минздрава. Прокуратура и Комиссия по оказанию помощи при родах проведут расследование.