Koçaryan Ermənistanı tərk etməyə çalışacaq
Ermənistanın sabiq prezidenti Robert Koçaryan illik tibbi baxışdan keçmək üçün Almaniyaya getmək niyyətindədir, ancaq istintaq komitəsinin bununla bağlı qadağası var.
xəbər verir ki bu fikirləri “Radio Azautyun”a açıqlamasında Koçaryanın vəkili Aram Orbelyan məlumat verib.
Onun sözlərinə görə, hazırda Koçaryan müştərisi Ermənistandadır, ancaq müdafiə tərəfi bu qadağanın ləğv edilməsi ilə məşğuldur.
“Söhbət ondan gedir ki, Koçaryana qarşı qətimkan tədbiri seçilməyib, ancaq sabiq prezidentin pasportu hüquq-mühafizə orqanlarındadır”, - Orbelyan əlavə edib.
Robert Koçaryan iyulda həbs edilib, ancaq avqustun 13-də Apellyasiya Məhkəməsinin qərarı ilə azad edilib. O, 2008-ci ildə ölkədə konstitusiya rejiminin devrilməsində ittiham olunur.скачать dle 11.3

Кочарян задумал побег
Экс-президент Армении Роберт Кочарян намерен покинуть пределы Армении, якобы отправиться в Германию для ежегодного медицинского обследования, однако со стороны следственного органа есть правовой запрет.
Как передает Median.Az, об этом Радио Азатутюн сообщил адвокат Кочаряна Арам Орбелян.
По его словам, в данный момент его клиент находится в Армении, но сторона защиты занимается вопросом отмены действующего запрета.
«Речь идет о том, что в отношении Кочаряна нет избранной меры пресечения, но паспорт экс-президента находится у правоохранителей», - добавил Орбелян.
Роберт Кочарян в конце июля был арестован, но 13 августа решением Апелляционного суда выпущен на свободу. Он обвиняется в попытке свержения конституционного строя в 2008 году.скачать dle 11.3