Bakıda kütləvi şəkildə ölmüş qoyunlarla bağlı - AÇIQLAMA
Lakin qapalı yerdə gətirildiyindən, dördü istisna olmaqla, qalan qoyunlar ölü vəziyyətdə maşından endirilib. Buna görə satıcılar külli miqdarda ziyana düşməmək üçün yerdə can verən heyvanları kəsməyə başlayıblar.
Oxu.az məsələ ilə bağlı Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Mansur Piriyevlə əlaqə saxlayıb.
Piriyev bildirib ki, artıq aidiyyəti orqanlar bu məsələni yoluna qoyub:
“Bu xəbər yayılanda aidiyyəti üzrə nümayəndələr artıq orada idi. Yerindəcə tədbir görüldü. Həmin qoyunlar oradan yığışdırıldı və satışına icazə verilmədi. Polis əməkdaşları isə qoyun sahibləri barədə lazımi tədbir görməyi öz öhdələrinə götürdülər”.скачать dle 11.3

Заявление о массовой гибели скота в Баку
Как сообщалось, погибли почти 70 овец, которых везли в грузовике из Сиязана в Баку. Причиной гибели животных стала жара и недостаток кислорода в кузове грузовика.
По этому поводу oxu.az обратился к главе пресс-службы Агентства продовольственной безопасности Мансуру Пириеву, передаёт Median.Az.
Пириев заявил, что этим делом уже занимаются соответствующие органы:
«Когда появилась эта новость, наши представители уже были там и приняли меры на месте. Животных убрали оттуда и не разрешили их продавать. Сотрудники полиции обязались принять необходимые меры в отношении владельцев овец».скачать dle 11.3