Zabratda ata il qızı vurub, öldürən sürücünün cəzası dəyişdirilməyib
Bakı Apellyasiya Məhkəməsində Sabunçu rayon sakini Tofiq Qədirovun CM-nin 263.3-cü (yol hərəkəti və nəqliyyat vasitələrinin istismarı qaydalarını pozma, ehtiyatsızlıqdan iki və daha çox şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddələri ilə məhkum olunmasına dair məhkəmə prosesi başa çatıb.
xəbər verir ki, ötən il noyabrın 23-ü səhər saat 7 radələrində Zabrat qəsəbəsi ərazisində yolu keçən paytaxt sakinləri Azər Əhmədov, onun arvadı Olqa və iki azyaşlı övladını naməlum avtomobil vuraraq, hadisə yerindən qaçıb. Yaralılar 3 saylı kliniki xəstəxanaya çatdırılsalar da, A.Əhmədov və qızı Mədinənin həyatlarını xilas etmək mümkün olmayıb. Sabunçu RPİ-nin əməkdaşları əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində, hadisənin “VAZ 2107” markalı avtomobillə törədilməsi müəyyən edilib və onun sürücüsü, Kürdəxanı qəsəbə sakini, əvvəllər məhkum olunmuş Tofiq Qədirov saxlanılıb.
Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinin hökmü ilə təqsirləndirilən şəxs 11 il müddətinə azadlıqdan məhrumetmə cəzasına məhkum olunub.
Hökmdən məhkum apellyasiya şikayəti verərək, cəzasının azaldılmasını xahiş edib.
Bakı Apellyasiya Məhkəməsi işin hallarını araşdıraraq, T.Qədirovun şikayətini təmin etməyib. Qərara əsasən, hökm dəyişdirilmədən saxlanılıb.скачать dle 11.3

14.07.2018 16:18 3 769
В Бакинском Апелляционном суде завершился судебный процесс на основании апелляционной жалобы жителя столицы Тофика Гадирова, осужденного по статье 263.3 (нарушение правил дорожного движения, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц) УК Азербайджана.
Как сообщает Median.Az, 23-го ноября прошлого года примерно в 7 часов утра в поселке Забрат автомобиль марки "ВАЗ 2107" сбил жителя столицы Азера Ахмедова, его супругу и двух несовершенолетних детей. В результате потерпевшие при помощи очевидцев были доставлены в клиническую больницу №3, где несмотря на усилия врачей жизнь А.Ахмедова и его дочери Медины спасти не удалось.
Приступившие к оперативно-розыскным мерам сотрудники 15-го отделения полиции Сабунчинского РУП установили, что водителем автомобиля является житель поселка Кюрдаханы, ранее судимый Тофик Гадиров. Он был задержан и передан следствию.
Бакинский суд по тяжким преступлениям приговорил обвиняемого к 11 годам лишения свободы.
Осужденный подал апелляционную жалобу с просьбой смягчения приговора.
Бакинский Апелляционный суд рассмотрев жалобу не удовлетворил ее, оставив приговор суда первой инстанции в силе.скачать dle 11.3