Prezident İlham Əliyev Astana haqqında sənədli filmə çəkilib - VIDEO
Azərbaycan prezidenti İlham Əliyev Qazaxıstan paytaxtı Astanaya həsr edilmiş “Böyük çölün paytaxtı” adlı sənədli filmə çəkilib.
Nur.Kz saytına istinadla xəbər verir ki, filmin tizeri Qazaxıstan Respublikası Prezidentinin Teleradio Kompleksinin “Instagram” səhifəsində paylaşılıb.
Filmin tam versiyası isə iyulun 5-də axşam saatlarında “Xabar” telekanalı vasitəsi ilə nümayiş etdirilib.
Filmdə Rusiya prezidenti Vladimir Putin, Qırğızıstan prezidenti Sooronbay Jeenbekov, Moldova prezidenti İqor Dodon, Özbəkistan prezidenti Şavkat Mirziyoyev və digərləri də iştirak ediblər.
Azərbaycan prezidenti filmdə yer alan çıxışında bildirib ki, paytaxtın Almatı şəhərindən Astanaya köçürülməsi həmin dövrdə Qazaxıstan prezidentindən cəsarət, qətiyyətlilik və müdriklik tələb edirdi.

Президент Ильхам Алиев снялся в документальном фильме об Астане - ВИДЕО
Президент Азербайджана Ильхам Алиев снялся в фильме «Столица Великой степи», посвященный столице Казахсатана Астане.
Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан опубликовал тизер своего нового проекта на странице в Инстаграм, передает Median.Az со ссылкой на Nur.Kz.
В фильме, полную версию которого показали 5 июля вечером на телеканале «Хабар», кроме главы Азербайджана снялись другие коллеги Назарбаева – Владимир ПутинШавкат МирзиеевСооронбай Жээнбеков и т.д. Они рассказали о своем отношении к молодой столице Казахстана.
Президент Азербайджана в своем выступлении в фильме отметил, что перенос столицы из Алма-Аты в Астану в то время требовал от президента Казахстана мужества, мудрости и решимости.скачать dle 11.3