“Günay Bank”ın sədri: Bankdan pul oğurlanması iddiası əsassızdır
Yerli mətbuatda “Günay Bank” ASC-nin idarə heyətinin sədr müavini Emin Zeynalovun əmanətaccçilərin 100 milyona yaxın vəsaitini götürərək ölkədən qaçdığı barədə məlumatlar yayılıb.
xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı “Qafqazinfo”ya açıqlama verən “Günay Bank”ın Müşahidə Şurasının sədri Mahmud Məmmədov bildirib ki, iddialar əsassızdır və bankda heç bir oğurluq faktı qeydə alınmayıb.
Sədr qeyd edib ki, “Günay Bank” Azərbaycanda ən az əmanəti olan bankdır və hazırda cəmi 35 milyon manat əmanət var:
“Mən təminat verirəm ki, 26 il ərzində “Günay Bank”dan bir manat da olsun offşor şirkətlərinə pul çıxmayıb. Bizim bütün fəaliyyətimiz göz qabağındadır. 2017-ci ili gəlirlə başa vuran iki bankdan biri olmuşuq. “Günay Bank”ın likvidlik problemi və əmanətçilər qarşısında hansısa problemli öhdəliyi yoxdur”.
M.Məmmədov qeyd edib ki, Emin Zeynalovun bankdan kənarda biznes partnyorları ilə borc problemi olub:
“Bu məsələdən xəbər tutan kimi onu çağırdım və işdən azad etdim. Amma xaricə qaçması barədə məlumatlar əsassızdır”.скачать dle 11.3

Председатель Gunay Bank: информация о краже денег из банка безосновательна
В местных СМИ распространилась информация, что из страны сбежал заместитель председателя Правления ОАО Gunay Bank Эмин Зейналов, похитивший около 100 миллионов манатов средств вкладчиков.
В связи с этим председатель Наблюдательного совета Gunay Bank Махмуд Мамедов сообщил Qafqazinfo, что данная информация является безосновательной и в банке не зарегистрирован факт кражи.
Председатель отметил, что Gunay Bank является банком с самым маленьким капиталом в Азербайджане. Его капитализация составляет 35 миллионов манатов.
«Я даю гарантию, что на протяжении 26 лет из Gunay Bank ни единого маната не было переведено в офшорные компании. У нашего банка нет проблем с ликвидностью и обязательствами перед вкладчиками».
М.Мамедов отметил, что у Эмина Зейналова за пределами его банковской деятельности были долговые проблемы с партнерами по бизнесу:
«Как только я об этом узнал, я уволил его из банка. Однако информация о его побеге за границу является безосновательной».скачать dle 11.3