Azərbaycan ordusu möhtəşəm parada hazırlaşır - VİDEO
Müdafiə Nazirliyindən verilən məlumata görə, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar bayram tədbirlərinə hazırlıq məqsədilə Hərbi Hava Qüvvələrinin aviasiya vasitələri uçuşlar keçirir.
Hərbi parad iyunun 26-da Bakının “Azadlıq” meydanında keçiriləcək.
Qeyd edək ki, Azərbaycanda ilk hərbi parad 1992-ci ilin oktyabrın 9-da baş tutub. 2008-ci il iyunun 26-da Silahlı Qüvvələrin Ali Baş Komandanı, prezident İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə Azərbaycanda ikinci, 2011-ci il iyunun 26-da üçüncü, 2013-cü il iyunun 26-da isə dördüncü hərbi parad keçirilib.

Подготовка к грандиозному параду в Баку – ВИДЕО
Как сообщили в Министерстве обороны, ВВС проводят полеты в рамках подготовки к праздничным мероприятиям по случаю 100-летнего юбилея Вооруженных сил Азербайджана.
Военный парад пройдет 26 июня на площади Азадлыг в Баку.
Отметим, что первый военный парад в новейшей истории Азербайджана состоялся 9 октября 1992 года, второй – 26 июня 2008 года, третий – 26 июня 2011 года, четвертый – 26 июня 2013 года.