11.06.2018 13:10 3 042
Bunlar “Normativ hüquqi aktlar haqqında” Konstitusiya qanununda, “Ətraf mühitin mühafizəsi haqqında”, “Dövlət sirri haqqında”, “Sərhəd qoşunları haqqında”, “Dövlət sərhədi haqqında”, “Mülki müdafiə haqqında”, “Dövlət rüsumu haqqında”, “Qeyri Hökumət Təşkilatları, ictimai birliklər və fondlar haqqında”, “Siyasi partiyalar haqqında”, “Cinayət yolu ilə əldə edilmiş pul vəsaitlərinin və ya digər əmlakın leqallaşdırılması və terrorçuluğun maliyyələşdirilməsinə qarşı mübarizə haqqında”, “Təhsil haqqında”, “İdmanda dopinq vasitələrindən və üsullarından istifadəyə qarşı mübarizə haqqında”, “Bədən tərbiyyəsi və idman haqqında” və başqa qanunlara, o cümlədən Əmək, Vergi məcəllələrinə dəyişiklik layihələridir.
İclasda “Uşaqların zərərli informasiyalardan qorunması haqqında” (I oxunuş), “Ətraf mühitə təsirin qiymətləndirilməsi haqqında” (III oxunuş), “Azərbaycan Respublikasında dövlət daktiloskopik və genom qeydiyyatı haqqında” (II oxunuş), “Məşğulluq haqqında” (II oxunuş) qanun layihələrinə baxılacaq.
İclasda Ağsu, Astara, Goranboy, Göygöl, Xaçmaz, Xızı, Qazax, Quba, Qusar, Masallı, Oğuz, Saatlı Samux, Şəmkir və Yevlax rayonlarının bəzi ərazi vahidlərinin adlarının dəyişdirilməsi haqqında qanun layihəsi də müzakirə olunacaq.скачать dle 11.3

Начинается внеочередная сессия Милли Меджлиса
Это проекты изменений в конституционный закон «О нормативно-правовых актах», в законы «Об охране окружающей среды», «О государственной тайне», «О пограничных войсках», «О государственной границе», «О гражданской обороне», «О госпошлине», «О НПО (общественных объединениях и фондах)», «О политических партиях», «О борьбе против легализации денежных средств или другого имущества, полученных преступным путем, и финансирования терроризма», «Об образовании», «О борьбе против использования допинговых средств и методов в спорте», «О физкультуре и спорте» и др., а также изменения в Трудовой и Налоговый кодексы.
Депутаты рассмотрят готовящиеся законопроекты «О защите детей от вредной информации» (I чтение), «Об оценке влияния на окружающую среду» (III чтение), «О государственной дактилоскопической и геномной регистрации в Азербайджанской Республике» (II чтение), «О занятости» (II чтение).
Кроме того, на заседании будет обсужден законопроект об измении названий некоторых территориальных единиц в Агсуинском, Астаринском, Геранбойском, Гейгельском, Хачмазском, Хызинском, Газахском, Губинском, Гусарском, Масаллинском, Огузском, Саатлинском, Самухском, Шемкирском и Евлахском районах.