30.05.2018 11:56 6 227
ABŞ-ın İranın nüvə sazişindən çıxması islam respublikasında sosial partlayışa səbəb ola bilər. Bu baş versə nəticədə Qafqaz iranlı qaçqınlarla dolacaq.
“News.ru”ya istinadən xəbər verir ki, belə bir bəyanatla Rusiyanın Liberal-demokratlar partiyasının lideri Vladimir Jirinovski çıxış edib.
Onun sözlərinə görə, ABŞ öz sanksiyaları ilə İranın iqtisadiyyatını sarsıtmağı bacarmayacaq, belə ki, İranın xarici təsirlərə davamlı iqtisadiyyatı var. Ancaq dini qruplar arasında ixtilafın təhriki nəticəsində, ölkədə sosial qeyri-sabitlik meydana gələ bilər.
Jirinovski İranda sünilərlə şiyələr arasında uzun illərdən bəri dini ixtilafların yaşandığını diqqətə çatdırıb.
“Bəs iranlılar hara qaçsınlar? Ancaq şimala: onlar Gürcüstan, Ermənistan və Azərbaycana doluşacaq. Onlarla hətta Rostov-na-Donuda da qarşılaşa biləcəksiz. Biz onları özümüzdən divarla ayıra bilmərik axı”.
Liberal-demokratların lideri eyni zamanda dünyada vahid siyasi düzən qurmaq cəhdlərinə görə ABŞ-ı tənqid atəşinə tutub./oxu.azскачать dle 11.3

Жириновский: Иранцы сметут Грузию, Армению и Азербайджан - ВИДЕО
Выход США из ядерной сделки с Ираном может спровоцировать социальный взрыв в исламской республике, в результате чего иранские беженцы заполонят Кавказ.
Как передает Median.Az со ссылкой на News.ru, об этом заявил лидер партии ЛДПР Владимир Жириновский, выступая на Примаковских чтениях.
По его словам, подорвать экономику Ирана Соединенные Штаты не смогут, поскольку это довольно устойчивая страна, однако подогретый разлад между религиозными группами может вызвать социальную нестабильность.
Жириновский напомнил, что в Иране давно ведутся религиозные споры между суннитами и шиитами, которые вряд ли закончатся в ближайшее время.
«А куда бежать иранцам? Только на север: они сметут Грузию, Армению и Азербайджан, вы будете их встречать в Ростове-на-Дону. Мы же не можем отгородиться стеной, как США хочет от Мексики», - заявил Владимир Жириновский.
Руководитель либерал-демократов также выразил упрек в адрес США, которые не оставляют попыток установить единый мировой порядок.скачать dle 11.3