Bakıda işə düzəltmək adı ilə 4 nəfərin 17000 manatını ələ keçirən şəxs saxlanılıb
Mayın 14-də Bakı şəhər sakinləri olan 4 nəfər Binəqədi Rayon Polis İdarəsinin 7-ci Polis Bölməsinə müraciət edərək 2017-ci ilin avqust-oktyabr aylarında Elmir adlı şəxs tərəfindən aldadılaraq ümumilikdə 17.000 manat pullarının alındığını bildiriblər.
Bu barədə “Report”a DİN-in mətbuat xidmətindən məlumat verilib.
Bildirilib ki, dərhal polis əməkdaşlarının keçirdikləri əməliyyat-axtarış tədbirləri nəticəsində dələduzluğu törətməkdə şübhəli bilinən paytaxt sakini Elmir Dadaşov müəyyən edilərək polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb. Araşdırmalarla onun həmin şəxsləri müxtəlif nazirliklərdə işə düzəltmək adı ilə aldadaraq dələduzluq yolu ilə pullarını aldığı müəyyən edilib.
Polis əməkdaşları dələduzluqda şübhəli bilinən bu şəxsin digər analoji cinayətdə iştirakını da istisna etmirlər. Onun qanunsuz əməllərindən zərərçəkən başqa vətəndaşlar varsa, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin “102 – Zəng Mərkəzi” Xidmətinə və ya Binəqədi RPİ-yə müraciət edə bilərlər.скачать dle 11.3

В Бинагадинском районе задержан мошенник, присвоивший у граждан 17.000 манатов
Как сообщает Median.Az, 14-го мая в 7-е отделение полиции Бинагадинского РУП обратились четыре человека, которые показали, что в августе-октябре прошлого года знакомый по имени Эльмир, присвоил у них путем мошенничества 17.000 манатов.
В результате оперативно-розыскных мер задержали жителя столицы Эльмира Дадашева, в ходе расследования выяснилось, что он обещал гражданам устроить их на работу в различные министерства.
В Следственном отделе Бинагадинского РУП по статье 178.3.2 (мошенничество, совершенное с причинением крупного ущерба) УК Азербайджана. Полиция не исключает вероятности аналогичных эпизодов, совершенных данным лицом и просит граждан обратиться в полицию или в информационный центр 102 МВД.скачать dle 11.3