150 manat təqaüd alan pensiyaçıların banklara borcları bağlansın - TƏKLİF
“Bu yaxınlarda Şəkidə bir sahibkar belə problemlə üzləşib. “Dəmirbank”ın lisenziyası alınıb və sahibkarın orada olan pulu almasında problem yaranıb. Əgər bankın lisenziyası alınıbsa, onu başqa banka keçirsinlər. Bu, yüzlərlə iş adamının müflis olmasının qarşısını ala bilər.
Nə vaxt Azərbaycan vətəndaşlarının maliyyə sağlamlığı ilə məşğul olacağıq? 2015-ci ildə səhvlər buraxılmaqla həyata keçirilən devalvasiya nəticəsində xeyli insan ziyan çəkdi. Onlara nə edəcəyik? Bu yaxınlarda prezident vətən uğrunda şəhid olan şəxslərin ailəsinə 11 min manat birdəfəlik pulun ödənilməsi barədə sərəncam imzaladı.
Elə etməyək ki, həmin 11 min manat pul kredit borclarının ödənilməsinə yönəlsin. Təklif edirəm ki, üç min dollara qədər borcu olan şəhid ailələrinin, 150 manat təqaüd alan pensiyaçıların banklara olan borcları bağlansın”.скачать dle 11.3

Депутат предложил погасить долги пенсионеров
Об этом во вторник сказал депутат Али Масимли во время обсуждения в парламенте законопроекта «О банкротстве».
«Оздоровляя одно предприятие, мы оставляем банкротами тысячу предпринимателей.
На днях с такой проблемой столкнулся один из шекинских предпринимателей. У «Dəmirbank» отозвали лицензию, и у предпринимателя возникли проблемы с возвращением своих средств.
Если у банка отозвали лицензию, пусть его клиентов переведут в другой банк. Это может предотвратить банкротство сотен предпринимателей», - сказал он.
Парламентарий коснулся также проблемы финансового оздоровления граждан Азербайджана:
«Когда мы займемся этим? В 2015 году в результате неправильно осуществленной девальвации пострадало множество людей. Что нам делать с ними?
На днях президент подписал распоряжение о единовременной выплате 11 тыс. манатов семьям павших за родину шехидов. Надо сделать так, чтобы эти 11 тыс. пошли на погашение долгов по кредитам.
Предлагаю погасить долги семей шехидов и получающих 150 манатов пенсионеров на сумму до 3 тыс. долларов за счет государственных средств».скачать dle 11.3