Seçkiqabağı təşviqat başlayır
Bu gündən Azərbaycanda aprelin 11-nə təyin edilən prezident seçkiləri ilə əlaqədar seçkiqabağı təşviqat başlayır.
Prezident seçkilərinin hazırlanıb-keçirilməsi üzrə əsas hərəkət və tədbirlərin Təqvim Planına əsasən, seçkiqabağı təşviqatın aparılması səsvermə gününə 23 gün qalmış, yəni 2018-ci il martın 19-u başlayır, səsvermənin başlanmasına 24 saat qalmış, yəni aprelin 10-u, saat 08:00-da dayandırılır.
Seçkiqabağı təşviqat qeydə alınmış namizədlər, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxsləri, namizədi qeydə alınmış siyasi partiyalar, siyasi partiyaların blokları, onların səlahiyyətli nümayəndələri və vəkil edilmiş şəxslər tərəfindən aparıla bilər.
Martın 19-da həmçinin seçkiqabağı təşviqatın aparılması üçün müvafiq yerlərin ayrılması müddəti başa çatır. Təşviqat üçün yerlər dairə seçki komissiyalarının təklifi ilə yerli icra hakimiyyəti orqanları və bələdiyyə qurumları tərəfindən ayrılır.скачать dle 11.3

Начинается предвыборная агитация
С сегодняшнего дня в Азербайджане начинается предвыборная агитация в связи с президентскими выборами 11 апреля.
В соответствии с Календарным планом основных действий и мероприятий по подготовке и проведению выборов, предвыборная агитация стартует за 23 дня до дня выборов, то есть 19 марта 2018 года, а заканчивается за 24 часа до начала выборов, то есть 10 апреля в 08:00.
Предвыборная агитация проводится зарегистрированными кандидатами, их уполномоченными представителями и доверенными лицами, зарегистрированными политическими партиями, блоками политических партий, их уполномоченными представителями и уполномоченными лицами.
19 марта завершается срок выделения соответствующих мест для проведения предвыборной агитации. Места для агитации выделяются по предложению окружных избирательных комиссий местными органами исполнительной власти и муниципальными структурами.скачать dle 11.3