Prezidentin saytı yeni dizaynda
Azərbaycanın dövlət başçısının rəsmi saytı olan president.az yeni dizayn və genişlənmiş məzmunla oxucuların ixtiyarına verilib.
Sayt müasir veb-dizayn trendinə uyğun olaraq, sadə, zövqlü, eyni zamanda maksimum rahat oxunmanı təmin edən tərzdə yığılıb. Dizaynda iri şriftlərdən istifadə olunması lazımi materialların asanlıqla gözə çarpmasına imkan yaradır.
Hazırda internet istifadəçilərinin mobil qurğulardan çox istifadə etdiyi nəzərə alınaraq, prezidentin saytının smartfonlar üçün də mobil (adaptiv) versiyası yaradılıb. Bu, sayta smartfonlardan girənlərin rahat şəkildə materiallarla tanış olmasını təmin edir.
Dizayndan əlavə, saytın məzmununda da yeniliklər var. Prezidentin tvitləri sayta yerləşdirib, yeni fotolar əlavə olunub, Qarabağ danışıqlarıının tarixi ilə bağlı geniş materiallar qoyulub. Köhnə versiyadan qalan ənənəvi imkanlar (Prezidentə məktub yazmaq, qəbula yazılmaq və s.) daha rahat şəkildə və gözəl dizaynla istifadəçilərə təqdim olunub.
Sosial şəbəkələrin populyarlığı nəzərə alınaraq, sayt prezidentin bütün sosial şəbəkə hesabları ilə (facebook, twitter, instagram, youtube) tam inteqrasiya edilib. Həmçinin digər dövlət orqanlarının saytlarına keçidlər qoyulub ki, istifadəçi asanlıqla özünə lazım olan bütün məlumatları əldə edə bilsin. Saytda yerləşdirilən F.A.Q. (tez-tez soruşulan suallar) bölməsi də həmçinin bu məqsədə xidmət edir.
Nəticə: Prezidentin rəsmi saytının yenilənmiş versiyası həm müasir veb-dizayn gözəlliyinə malikdir, həm də vətəndaşlara imkan verir ki, dövlət başçısınnı fəaliyyəti haqqında məlumatları daha rahat, asan və dolğun şəkildə əldə edə bilsinlər.скачать dle 11.3