Azərbaycanda bu yol pullu olacaq
"APA-Economics"ə istinadən xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinin sədri Saleh Məmmədov bildirib.
Onun sözlərinə görə, 2018-ci ildə qarşıya qoyulan əsas vəzifə Bakı-Quba-Rusiya sərhədi yeni avtomobil yolunun tikintisidir.
"Bu yol Bakı - Rusiya sərhədinin 43-cü kilometrliyində yerləşən Tağıyev qəsəbəsindən başlayır və 208-ci kilometrə qədər olan məsafəni əhatə edir. Bu yol 4 cərgəli, 1-ci dərəcəli geniş yol olacaq. Gələcəkdə bu yoldan istifadə Azərbaycanda ilk dəfə ödənişli yol kimi nəzərdə tutulur", - deyə S.Məmmədov əlavə edib.
Qeyd edək ki, Bakı–Quba–Rusiya Federasiyası ilə dövlət sərhədi yeni avtomobil yolunun tikintisi ilə bağlı Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2017-ci il 25 dekabr tarixli fərmanının 1.14.3.3.9-cu yarımbəndində nəzərdə tutulmuş vəsaitdən Azərbaycan Avtomobil Yolları Dövlət Agentliyinə 150 milyon manat ayrılıb.скачать dle 11.3

В Азербайджане появится еще одна платная дорога
Как передает Median.Az со ссылкой на АПА, об этом сообщил председатель Государственного агентства автомобильных дорог Салех Мамедов.
«Эта 4-полосная дорога начинается от поселка Тагиев – с 43 км дороги Баку-граница России и охватывает расстояние в 208 км. Новая дорога будет платной», - отметил он.
Напомним, что 19 февраля президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Баку-Губа-граница России.
Согласно распоряжению, с целью строительства автомобильной дороги Баку-Губа-граница России из средств, предусмотренных для строительства и реконструкции автомобильных дорог в госбюджете 2018 года, Госагентству автомобильных дорог будет выделено 150 млн манатов.скачать dle 11.3