İlham Əliyev indoneziyalı həmkarına məktub göndərdi
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev İndoneziya Respublikasının Prezidenti Prabovo Subiantoya təbrik məktubu göndərib.
"17 Avqust - İndoneziya Respublikasının Müstəqillik Günü münasibətilə sizə və sizin simanızda dost xalqınıza öz adımdan və Azərbaycan xalqı adından ən səmimi təbriklərimi və xoş arzularımı çatdırıram.
Hazırda Azərbaycan ilə İndoneziya arasında qarşılıqlı maraq doğuran bir sıra sahələr, xüsusilə də iqtisadiyyat, qarşılıqlı investisiya qoyuluşu, humanitar və digər istiqamətlər üzrə əməkdaşlığımızın əhatə dairəsinin daha da genişləndirilməsi üçün yaxşı imkanlar vardır.
Əminəm ki, Azərbaycan-İndoneziya dostluğu və əməkdaşlığının xalqlarımızın rifahı naminə möhkəmlənməsinə nail olacağıq.
Belə bir əlamətdar gündə sizə möhkəm cansağlığı, xoşbəxtlik, ali dövləti fəaliyyətinizdə müvəffəqiyyətlər, dost İndoneziya xalqına daim əmin-amanlıq və firavanlıq arzulayıram".скачать dle 11.3

Президент Ильхам Алиев поздравил индонезийского коллегу
Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев направил поздравительное письмо президенту Республики Индонезия Прабово Субианто.
От своего имени и от имени народа Азербайджана выражаю Вам и в Вашем лице Вашему дружественному народу самые искренние поздравления и наилучшие пожелания по случаю 17 Августа - Дня независимости Республики Индонезия.
В настоящее время имеются хорошие возможности для дальнейшего расширения сферы сотрудничества между Азербайджаном и Индонезией в ряде областей, представляющих взаимный интерес, в частности в области экономики, взаимного инвестирования, гуманитарном и других направлениях.
Уверен, что мы добьемся укрепления азербайджано-индонезийской дружбы и сотрудничества на благо наших народов.
В столь знаменательный день желаю Вам крепкого здоровья, счастья, успехов в высшей государственной деятельности, а дружественному народу Индонезии - постоянного благополучия и процветания".скачать dle 11.3