İcra başçısı üç qurumu birləşdirdi, yeni rəis təyin etdi
Salyan Rayon İcra Hakimiyyətinin tabeliyində fəaliyyət göstərən Yaşıllaşdırma və Abadlıq İşləri İdarəsi, Kommunal Təsərrüfat İdarəsi və Mənzil İstismar Sahəsi birləşdirilib.
İqtisadiyyat.az-a istinadən xəbər verir ki, onların bazasında Mənzil-Kommunal Təsərrüfatı Müəssisəsi MMC yaradılıb.
Qeyd edilən üç qurumun onların bazasında yaradılan yeni müəssisənin nizamnaməsi təsdiq olunub.
İcra başçısı Rüstəm Xəlilovun müvafiq sərəncamına əsasən, MMC-nin rəisi vəzifəsinə Etibar Axundov təyin edilib.
E.Axundov 2020-ci ilin parlament seçkiləri zamanı 60 saylı Salyan seçki dairəsindən deputatlığa namizəd olub.скачать dle 11.3

06.08.2026 19:57 141
Объединены действовавшие в подчинении Исполнительной власти (ИВ) Сальянского района Управление озеленения и благоустройства, Управление коммунального хозяйства и Жилищно-эксплуатационный участок.
Как передает Median.Az со ссылкой на iqtisadiyyat.az, на их базе создано ООО "Предприятие жилищно-коммунального хозяйства". Для новой структуры уже утвержден устав.
Согласно соответствующему распоряжению главы ИВ Рустама Халилова, руководителем ООО назначен Этибар Ахундов.
Отметим, что во время парламентских выборов 2020 года Э.Ахундов баллотировался в депутаты по Сальянскому избирательному округу №60.скачать dle 11.3