Zabil Qəhrəmanovun cinayət işi məhkəməyə göndərilib
Xuliqanlıq və dələduzluqda təqsirləndirilərək həbs olunan vəkil Zabil Qəhrəmanovun cinayət işi məhkəməyə göndərilib.
APA-ya istinadla xəbər verir ki, iş araşdırılması üçün Gəncə Şəhər Məhkəməsində hakim Ülkər Babazadənin icraatına verilib.
Qeyd edək ki, Zabil Qəhrəmanov ötən ilin oktyabrında saxlanılıb. Gəncə Şəhər Məhkəməsinin qərarına əsasən, barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Ona cinayət işi Gəncə Şəhər Baş Polis İdarəsində açılsa da, sonradan istintaq Daxili İşlər Nazirliyinin Baş İstintaq və Təhqiqat İdarəsində aparılıb.
Zabil Qəhrəmanov Cinayət Məcəlləsinin 4 maddəsi - 221.2.2-ci (xuliqanlıq - ictimai qaydanın qorunması üzrə vəzifəni yerinə yetirən və ya ictimai qaydanın pozulmasının qarşısını alan hakimiyyət nümayəndəsinə və ya digər şəxsə müqavimət göstərmək), 178.2.2-ci (dələduzluq - təkrar törədildikdə), 178.2.3-cü (dələduzluq - şəxs tərəfindən öz qulluq mövqeyindən istifadə etməklə törədildikdə), 178.2.4-cü (dələduzluq - xeyli miqdarda ziyan vurmaqla törədildikdə) ilə ittiham olunur.скачать dle 11.3

Уголовное дело адвоката Забиля Гахраманова направлено в суд
Уголовное дело адвоката Забиля Гахраманова, арестованного по обвинению в хулиганстве и мошенничестве, направлено в суд.
Как сообщает AПA, дело передано на рассмотрение судье Гянджинского городского суда Улькер Бабазаде.
Отметим, что уголовное дело в отношении адвоката было возбуждено в октябре прошлого года в Главном управлении полиции города Гянджи. Позднее расследование было передано в Главное управление следствия и дознания Министерства внутренних дел.
Забиль Гахраманов обвиняется по четырем статьям Уголовного кодекса Азербайджана: 221.2.2 (хулиганство - сопротивление представителю власти или иному лицу, выполняющему обязанность по охране общественного порядка или пресекающему нарушение общественного порядка), 178.2.2, 178.2.3 и 178.2.4 (мошенничество, совершенное повторно лицом с использованием своего служебного положения и с причинением значительного ущерба).скачать dle 11.3