Həştərxan vilayətinin vitse-qubernatoru Fəxri xiyabanı ziyarət edib - FOTO
Azərbaycanda səfərdə olan Rusiya Federasiyasının Həştərxan vilayətinin vitse-qubernatoru - Həştərxan Vilayəti Hökumətinin sədri Denis Afanasyevin başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti iyunun 25-də Fəxri xiyabanı ziyarət edib.
AZƏRTAC-a istinadən xəbər verir ki, nümayəndə heyəti əvvəlcə xalqımızın ümummilli lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin memarı və qurucusu Heydər Əliyevin xatirəsini ehtiramla anıb, məzarı önünə əklil qoyub.
Görkəmli oftalmoloq-alim akademik Zərifə xanım Əliyevanın xatirəsi yad edilib, məzarı üzərinə tər güllər düzülüb.
Tanınmış dövlət xadimi Əziz Əliyevin və professor Tamerlan Əliyevin də xatirələri yad edilib, məzarları üstünə gül dəstələri qoyulub.
Həştərxan nümayəndə heyəti Fəxri xiyabanda Azərbaycanın və SSRİ-nin Xalq artisti Müslüm Maqomayevin məzarını ziyarət edib, məzarı önünə tər güllər düzüb.

Вице-губернатор Астраханской области посетил Аллею почетного захоронения - ФОТО
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, сначала делегация почтила память общенационального лидера нашего народа, архитектора и созидателя современного независимого Азербайджанского государства Гейдара Алиева, возложила венок к его могиле.
Была почтена память выдающегося ученого-офтальмолога, академика Зарифы Алиевой, на ее могилу возложены цветы.
Также была почтена память видного государственного деятеля Азиза Алиева и профессора Тамерлана Алиева, на их могилы были возложены цветы.
Астраханская делегация посетила на Аллее почетного захоронения могилу Народного артиста Азербайджана и СССР Муслима Магомаева, возложила на нее цветы.