Prezident Hüseyn Əliyevə yüksək vəzifə verdi - FOTO
Median.Az "Qaynarinfo"ya istinadən xəbər verir ki, Hüseyn Əliyev dövlət sektorunda 13 ildən artıq idarəetmə təcrübəsinə malikdir.
O, 2013-2026-cı illərdə Təhsil Nazirliyində şöbə müdiri və nazirin müşaviri, Vergilər və İqtisadiyyat nazirliklərində nazirin müşaviri, həmçinin İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətində rəisin müşaviri vəzifələrində çalışıb.
Bu müddətdə strateji planlaşdırma, layihələrin idarə olunması, daxili və xarici kommunikasiyaların qurulması, insan resurslarının inkişafı və digər istiqamətlərdə fəaliyyət göstərib. Hüseyn Əliyev 2019-cu ildən "Yüksəliş" müsabiqəsinin işçi qrupunun üzvü, 2022-ci ildən "CBC Sport" televiziya kanalının Müşahidə Şurasının üzvüdür.
O, 2026-cı ilin may ayından etibarən Azərbaycan Güləş Federasiyasının Etika və İntizam Komitəsinin sədri vəzifəsini də icra edir. Əmək fəaliyyətinə özəl sektorda başlayan Hüseyn Əliyev beynəlxalq və yerli şirkətlərdə 15 ildən çox rəhbər vəzifələrdə çalışıb. Ailəlidir, iki övladı var.

Президент назначил Гусейна Алиева на высокую должность - ФОТО
Как сообщает Median.Az со ссылкой на Qaynarinfo, Г.Алиев имеет более чем 13-летний опыт управления в государственном секторе.
В 2013-2026 годах он занимал должности начальника отдела и советника министра в Министерстве образования, советника министра в Министерстве налогов и Министерстве экономики, а также советника руководителя Госслужбы по имущественным вопросам при Минэкономики.
На протяжении этого времени Г.Алиев осуществлял деятельность в сферах стратегического планирования, управления проектами, выстраивания внутренних и внешних коммуникаций, развития человеческих ресурсов и по другим направлениям. С 2019 года является членом рабочей группы конкурса Yüksəliş, а с 2022-го - членом Наблюдательного совета телеканала CBC Sport.
С мая 2026 года также исполняет обязанности председателя Комитета по этике и дисциплине Федерации борьбы Азербайджана. Трудовую деятельность Гусейн Алиев начинал в частном секторе, где на протяжении более 15 лет занимал руководящие должности в международных и местных компаниях.