Qəbiristanlıqda tapılan körpənin taleyi ilə bağlı RƏSMİ AÇIQLAMA
"Abşeron rayonu ərazisində tapılan və valideynləri tərəfindən atıldığı bildirilən uşaqla bağlı məlumat daxil olan kimi Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin əməkdaşları prosesə cəlb olunublar".
Bu məlumat oxu.az-ın sorğusuna cavab olaraq Sosial Xidmətlər Agentliyindən məlumat verilib.
Qeyd olunub ki, hazırda Sosial Xidmətlər Agentliyinin əməkdaşları tərəfindən körpənin mövcud vəziyyəti nəzərə alınaraq qanunvericiliyə uyğun addımlar atılır.
"Müayinə və qiymətləndirmə prosedurları bitdikdən sonra isə uşağın mənafeyinə uyğun olaraq onun müvafiq qayğı ilə əhatə edilməsi üçün tədbirlər görüləcək", - deyə məlumatda bildirilib.
Xatırladaq ki, ötən gün "Azərbaycan Uşaqları" birliyinin sədri Kəmalə Ağazadə Goradil qəbiristanlığının Fatimeyi Zəhra Məscidinin yanında atılmış uşağın valideynlərinin tapılması və uşağın anasının övladından imtina etdiyi ilə bağlı məlumat yayıb.скачать dle 11.3

Что будет с найденным на кладбище ребенком?
Как только поступила информация о ребёнке, найденном на территории Абшеронского района и предположительно брошенном родителями, в процесс были вовлечены сотрудники Агентства социальных услуг, подведомственного Министерству труда и социальной защиты населения.
Об этом в ответ на запрос Oxu.Az сообщили в агентстве.
Отмечается, что в настоящее время сотрудниками Агентства социальных услуг с учётом текущего состояния малыша предпринимаются шаги в соответствии с законодательством.
"После завершения процедур обследования и оценки будут приняты меры по обеспечению надлежащей заботы о ребёнке в соответствии с его интересами", - говорится в информации.
Напомним, что вчера председатель Союза детей Азербайджана Кямаля Агазаде распространила информацию об установлении личности родителей ребёнка, брошенного на кладбище в селе Горадиль (близ мечети "Фатимеи-Захра") Абшеронского района, а также о том, что мать отказалась от него.скачать dle 11.3