Bakıda bəzi təhsil müəssisələri BAĞLANIR, bəziləri DİSTANT TƏHSİLƏ KEÇİR
Birləşmiş Millətlər Təşkilatının Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun On Üçüncü sessiyasının (WUF13) keçirildiyi 17-22 may tarixlərində Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən təhsil müəssisələrində (məktəbəqədər və internat tipli ümumi təhsil müəssisələri istisna olmaqla) tədris və təlim-tərbiyə prosesinin təşkilində bəzi dəyişikliklər ediləcək.
Bu barədə elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev əmr imzalayıb.
Əmrə əsasən, ümumi təhsil müəssisələrinin məktəbəhazırlıq qrupları və ibtidai sinifləri üzrə mayın 18-dən 22-dək tətil (1-5 may tarixləri əvəzinə) müəyyən ediləcək.
Bundan başqa, Pirallahı, Qaradağ, Suraxanı, Sabunçu və Nizami rayonları istisna olmaqla, Bakı şəhərinin digər rayonlarında fəaliyyət göstərən ümumi təhsil müəssisələrinin V-XI siniflərində dərslər mayın 18-dən 22-dək distant (məsafədən) formada keçiriləcək.
Eyni zamanda Bakı şəhərində yerləşən peşə, orta ixtisas və ali təhsil müəssisələrində də tədrisin mayın 18-dən 22-dək distant (məsafədən) formada təşkili əmrdə qeyd olunur.скачать dle 11.3

Бакинские школы и вузы переходят на дистанционное обучение - ПОДРОБНОСТИ
В период проведения 13 сессии Всемирного форума градостроительства (WUF13), которая состоится 17-22 мая в Баку, будут внесены некоторые изменения в организацию учебного и учебно-воспитательного процесса образовательных учреждений столицы (за исключением дошкольных и общеобразовательных учреждений интернатного типа).
Соответствующий приказ подписал министр науки и образования Азербайджана Эмин Амруллаев.
Согласно документу, для дошкольных подготовительных групп и начальных классов общеобразовательных учреждений с 18 по 22 мая устанавливаются каникулы (вместо 1-5 мая).
Кроме того, во всех районах Баку, за исключением Пираллахинского, Гарадагского, Сураханского, Сабунчинского и Низаминского районов, учащиеся V-XI классов общеобразовательных школ будут переведены на дистанционный (удалённый) формат с 18 по 22 мая.
Одновременно в приказе указано, что профессиональные, средние специальные и высшие учебные заведения, расположенные в Баку, также переходят на дистанционный (удалённый ) формат обучения с 18 по 22 мая.скачать dle 11.3