Bakıda şadlıq sarayının fəaliyyəti DAYANDIRILDI - FOTO - VİDEO
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidməti səlahiyyətləri daxilində ölkə ərazisində yanğın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi məqsədilə zəruri tədbirlərin görülməsini davam etdirir.
Bildirilib ki, bu çərçivədə, Dövlət Yanğın Nəzarəti Xidməti tərəfindən Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsi, Şamil Kamilov küçəsi, 7 ünvanında fəaliyyət göstərən "Səbinə" şadlıq sarayında keçirilən yoxlama zamanı yanğın təhlükəsizliyi sahəsində bir sıra nöqsanlar aşkar edilib.
Məlumatda qeyd olunub:
"Belə ki, obyektdə avtomatik yanğınxəbərverici siqnalizasiya qurğusu tam quraşdırılmayıb, elektrik təsərrüfatı "Elektrik Qurğularının Quraşdırılması Qaydaları"nın tələblərinə uyğun quraşdırılmayıb, obyekt ilkin yanğınsöndürmə vasitələri, daxili yanğın kranları, lülə və atıcı şlanqlarla təmin edilməyib, obyektdə yanğın su hovuzu mövcud deyil, təxliyə planı tərtib edilməyib.
Qeyd olunanları nəzərə alaraq, yanğın təhlükəsizliyi norma və qaydalarının tələblərinin kobud pozulması faktları aşkar edilmiş Bakı şəhəri, Sabunçu rayonu, Bakıxanov qəsəbəsi, Şamil Kamilov küçəsi, 7 ünvanında yerləşən "Səbinə" şadlıq sarayının fəaliyyətinin dayandırılması barədə Qərar qəbul olunub və Qərarın bir nüsxəsi obyektin nümayəndəsinə təqdim edilib".

В Бакиханове приостановлена деятельность дома торжеств ​​- ФОТО/ВИДЕО
Государственная служба пожарного надзора Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) в рамках своих полномочий продолжает осуществлять необходимые меры с целью обеспечения пожарной безопасности на территории страны.
Отмечается, что в ходе проверки, проведенной сотрудниками службы в доме торжеств "Сабина", расположенном по адресу: город Баку, Сабунчинский район, поселок Бакиханов, улица Шамиля Кямилова, 7, были выявлены многочисленные нарушения правил пожарной безопасности.
В официальном сообщении говорится:
"В частности, на объекте не полностью смонтирована автоматическая система пожарной сигнализации, электрохозяйство не соответствует требованиям "Правил устройства электроустановок". Кроме того, заведение не оснащено первичными средствами пожаротушения, внутренними пожарными кранами и рукавами, отсутствует пожарный водоем, а также не разработан план эвакуации.
Текущее положение дел свидетельствует о том, что при дальнейшей эксплуатации объекта любое возгорание может стремительно распространиться и привести к неминуемой трагедии".
В связи с этим было принято решение о приостановлении деятельности заведения, копия акта вручена ​​представителю объекта.