Mərdəkanda sahibsiz it səkkiz nəfərə hücum edib - Sakinlər təşviş içində - Video
Bakının Xəzər rayonu, Mərdəkan qəsəbəsinin sakinləri Baku TV-nin qaynar xəttinə müraciət edərək bildiriblər ki, artıq bir neçə gündür qorxu içində yaşayırlar. Buna səbəb isə küçədə insanlara hücum edən yiyəsiz, quduz olduğu iddia edilən itin sərbəst şəkildə dolaşmasıdır.
Sakinlərin sözlərinə görə, sözügedən it indiyədək səkkiz nəfərə - məktəbli uşaqlara və qadınlara hücum edib. Bu səbəbdən valideynlər uşaqlarını məktəbə avtomobillə aparıb-gətirməyə məcbur olduqlarını, küçədə sərbəst hərəkət edə bilmədiklərini bildirirlər.
Çoban itidir, altı-yeddi uşağı yaralayıb. Sahibi tapılmır. Bu gün də bir qadına hücum edib. Uşaqları görəndə üstünə atılır. Hətta bir uşağın qulağını qoparıb, hazırda xəstəxanadadır", - sakinlərdən biri deyib.
"Maşından düşmüşdüm, gördüm ki, it üstümə gəlir. Elə həmin an məni dişlədi. Bədənim tam göyərmişdi, diş izləri qalmışdı", - başqa bir sakin qeyd edib.
Məsələ ilə bağlı Mərdəkan qəsəbə bələdiyyəsindən bildirilib ki, hadisədən xəbərdardırlar və problemin qısa zamanda aradan qaldırılması üçün müvafiq tapşırıqlar verilib.

В Мардакяне бездомная собака напала на восемь человек - ВИДЕО
Жители поселка Мардакян Хазарского района Баку обратились на горячую линию Baku TV и сообщили, что уже несколько дней живут в страхе. Причиной тому является свободно разгуливающая по улице бездомная собака, которая нападает на людей.
По словам граждан, это животное уже напало на восемь человек - школьников и женщин. В связи с этим родители вынуждены возить детей в школу на машине и не могут свободно передвигаться по посёлку.
"Это овчарка, как только она видит детей, бросается на них. Одной девочке она даже откусила часть уха, сейчас ребенок в больнице", - рассказал один из жителей.
"Я вышла из машины и увидела, что собака бежит на меня. В тот же момент она меня укусила. Всё тело посинело, следы от зубов были отчётливо видны", - поделилась другая жительница.
В муниципалитете поселка Мардакан сообщили в связи с данным вопросом, что им известно о происшествии и даны соответствующие поручения для скорейшего устранения проблемы.