Novruz Məmmədov işindən ayrıldı - SƏBƏB
Uzun müddət Azərbaycanın siyasi elitasında təmsil olunmuş, 5 il Prezident Administrasiyasında Ramiz Mehdiyevin müavini işləmiş, həmçinin 20 il Prezident Administrasiyanın Xarici əlaqələr şöbəsinin müdiri və bir müddət Baş nazir vəzifəsini tutmuş Novruz Məmmədov daha bir işini itirib.
Modern.az-a istinadla xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Dillər Universitetinin Mətbuat Xidmətindən bildirilib.
Qeyd edilib ki, Novruz Məmmədov bir müddət əvvəl bu ali təhsil ocağında müəllim kimi fəaliyyətini dayandırıb. Bildirilib ki, N.Məmmədov öz ərizəsi ilə işdən çıxıb.
Onun indiyədək 7 kitabı, həmçinin rəhbərlik etdiyi və baş redaktoru olduğu 7 nəşr, 3 tərcümə əsəri çap olunub. Sabiq məmur, həmçinin elmi, ictimai və siyasi mövzularda 150-dən artıq məqalənin müəllifidir.
Xatırladaq ki, Azərbaycanın 9-cu baş naziri olmuş N.Məmmədov vəzifəyə təyin olunduqdan 6 ay sonra öz ərizəsi ilə işdən çıxmışdı.
N.Məmmədov 19 noyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Dillər Universitetində Elm və innovasiya məsələləri üzrə prorektor vəzifəsinə təyin olunmuşdu. 2024-cü ilin mayında isə bu vəzifədən azad olunmuşdu.
N.Məmmədova yaxın olan dairələrin verdiyi məlumata görə, onun səhhətində ciddi problemlər olduğundan işə çıxması mümkünsüzdür.скачать dle 11.3

Новруз Мамедов освобожден от занимаемой должности
Бывший заместитель Рамиза Мехтиева в Администрации Президента на протяжении пяти лет, руководитель Отдела внешних связей Администрации Президента в течение 20 лет и временно занимавший пост премьер-министра Новруз Мамедов освобожден от занимаемой должности в Азербайджанском университете языков.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на modern.az, об этом сообщили в пресс-службе вуза. Он ушёл по собственному желанию и прекратил преподавательскую деятельность.
На сегодняшний день у Н.Мамедова опубликовано семь книг, семь изданий, в которых он был руководителем и главным редактором, а также три перевода. Он автор более 150 научных, общественных и политических статей.
Напомним, что Н.Мамедов был 9-м премьер-министром Азербайджана и ушёл с должности через шесть месяцев после назначения по собственному желанию.
19 ноября 2019 года он был назначен проректором по науке и инновациям в Азербайджанском университете языков, а в мае 2024 года был освобождён от этой должности.
По информации близких к нему источников, состояние здоровья Новруза Мамедова серьёзно ухудшилось, что делает дальнейшую работу невозможной.скачать dle 11.3