Su basmış ərazilərdən 454 nəfər təxliyə edilib - VİDEO
Fövqəladə Hallar Nazirliyinin (FHN) qüvvələri tərəfindən intensiv yağışlarla əlaqədar su basmış ərazilərdə müvafiq təhlükəsizik tədbirlərinin görülməsi işləri ötən gün və gecə ərzində fasiləsiz olaraq davam etdirilib.
Görülmüş tədbirlər nəticəsində 75-i azyaşlı olmaqla ümumilikdə 454 nəfər təhlükəsiz əraziyə təxliyə edilib.
Qeyd edək ki, yaranan fəsadların aradan qaldırılması tədbirləri FHN-in Mülki müdafiə qoşunlarının, Dövlət Yanğından Mühafizə və Xüsusi Riskli Xilasetmə xidmətlərinin, Kiçikhəcmli Gəmilərə Nəzarət və Sularda Xilasetmə Dövlət Xidmətinin, Bakı və Sumqayıt Regional mərkəzlərinin qüvvələri tərəfindən həyata keçirilir.

C подтопленных территорий эвакуированы 454 человека - ВИДЕО
Силы Министерства по чрезвычайным ситуациям (МЧС) Азербайджана в течении вчерашнего дня и ночи без перерыва проводили мероприятия по обеспечению безопасности на подтопленных территориях в связи с интенсивными осадками.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на МЧС, всего в безопасные зоны были эвакуированы 454 человека, из которых 75 - дети.
Отмечается, что работы по ликвидации последствий наводнений выполняются силами войск гражданской обороны МЧС, Государственной службы пожарной охраны и специальных спасательных служб, Государственной службы надзора за маломерными судами и спасения на водах, а также региональных центров Баку и Сумгайыта.