27.03.2026 13:26 549
Səfər zamanı nümayəndə heyətinə Azərbaycanın qərb bölgəsinin Naxçıvanla quru yol əlaqəsini təmin etmək məqsədilə həyata keçirdiyi infrastruktur layihəsi barədə məlumat verilib.
37 ölkədən olan beynəlxalq səyyahlar qrupu Laçına səfər edib.
"Report"a istinadla xəbər verir ki, nümayəndə heyəti şəhərdəki infrastruktur və bərpa işləri ilə tanış olub.
Səyyahlar həmçinin incəsənət qalereyasını ziyarət edib, orada Azərbaycanın və Qarabağın mədəni irsi, eləcə də Azərbaycan xalçaçılıq sənəti ilə tanış ola biliblər.
Qeyd edək ki, "NomadMania" klubunun təsisçisi və rəhbəri, yunanəsilli Böyük Britaniya vətəndaşı Harri Mitsidisin rəhbərliyi altında beynəlxalq səyyahların Qarabağ və Şərqi Zəngəzura səfəri dünən başlayıb. Nümayəndə heyətinin tərkibinə 37 ölkədən 79 səyyah daxildir. Bu, indiyədək Qarabağ və Şərqi Zəngəzura səfər edən ən çoxsaylı beynəlxalq səyyahlar qrupudur.

Международные путешественники посетили Зангилан (Обновлено)
В ходе визита делегация была проинформирована о реализуемом Азербайджаном инфраструктурном проекте, призванном обеспечить сухопутное сообщение с Нахчываном.
Группа международных путешественников из 37 стран посетила Лачын.
Как сообщает Report, делегация ознакомилась с инфраструктурными и восстановительными работами в городе.
Путешественники также посетили арт-галлерею, где смогли ознакомиться с культурными особенностями Азербайджана и Карабаха, с искусством азербайджанского ковроткачества.
Отметим, что накануне начался визит в Карабах и восточный Зангезур международных путешественников под руководством основателя и руководителя клуба NomadMania, гражданина Великобритании греческого происхождения Гарри Митсидиса. В состав делегации входят 79 путешественников. Это самая многочисленная группа международных путешественников, когда-либо посещавших Карабах и Восточный Зангезур.