Baxçalıdan Azərbaycana dostluq, İrana xəbərdarlıq MESAJI
Biz bildiririk ki, Türkiyə istənilən ölkənin istədiyi vaxt raket ata biləcəyi bir ölkə kimi görünə bilməz".
Median.Az xəbər verir ki, bunu Türkiyənin Milliyyətçi Hərəkat Partiyasının sədri Dövlət Baxçalı İrandan atılan ballistik raket hücumuna cavabında bildirib.
"Raket hücumunun təcavüz, təxribat və ya sui-qəsd olub-olmadığını aydınlaşdıracaq İran İslam
Respublikasıdır. Biz inanmaq istəyirik ki, qəsdən heç bir hərəkət olmayıb. Türkiyə qumar oynanılacaq bir ölkə deyil. Hər bir ölkə özünə gəlməlidir".
D.Baxçalı Türkiyə ilə Azərbaycan arasında nifaq toxumu səpməyə çalışanları rədd etdiklərini vurğulayıb:
"Qonşu ölkələrin müharibəyə regional ölçü vermək üçün ardıcıl və çoxölçülü təxribatlara qarşı həssaslıq göstərməsi və növbə ilə daimi və əhatəli tədbirlər həyata keçirməsi hər bir ölkənin marağındadır. Bütün dünya bilməlidir ki, biz hava məkanımızda və ya Azərbaycan hava məkanında yolunu və ya istiqamətini itirmiş raket və ya pilotsuz uçuş aparatını yenidən görmək, eşitmək və ya şahid olmaq istəmirik. Biz Türkiyə ilə Azərbaycan arasında nifaq toxumu səpməyə çalışanları rədd edirik və dövriyyədə olan geniş yayılmış təxribatlara uymuruq".скачать dle 11.3

От Бахчели Азербайджану дружба, Ирану предупреждение СООБЩЕНИЕ
Мы заявляем, что Турция не может рассматриваться как страна, по которой любая страна может запустить ракету в любое время".
Median.Az сообщает, что об этом заявил председатель Партии националистического движения Турции Девлет Бахчели в ответ на атаку баллистическими ракетами, запущенными из Ирана.
«Исламская Республика Иран должна прояснить, является ли ракетная атака агрессией, провокацией или заговором. Мы хотим верить, что никаких преднамеренных действий не было. Турция — не та страна, с которой можно играть в азартные игры. Каждая страна должна прийти в себя».
Д. Бахчели подчеркнул, что они отвергают тех, кто пытается посеять раздор между Турцией и Азербайджаном:
«В интересах каждой страны, чтобы соседние страны проявляли чувствительность к последовательным и многомерным провокациям, направленным на придание войне регионального масштаба, и поочередно принимали постоянные и всеобъемлющие меры. Весь мир должен знать, что мы не хотим снова видеть, слышать или быть свидетелями ракеты или беспилотного летательного аппарата, потерявшего свой путь или направление в нашем воздушном пространстве или в воздушном пространстве Азербайджана. Мы отвергаем тех, кто пытается посеять раздор между Турцией и Азербайджаном, и не поддаемся широко распространенным провокациям, находящимся в обращении».скачать dle 11.3