Qobustan qayalarının altında XƏZİNƏ AXTARAN DƏSTƏ üzvləri ələ keçdilər - Foto / Video
Qaradağ rayonunda qabaqcadan əlbir olan bir qrup şəxs dövlət tərəfindən xüsusi qorunan təbiət ərazilərinin mühafizə qaydalarını pozaraq qızıl axtarmaq məqsədilə Milli Tarix-Bədii Qoruqlardan birinin (Qobustan) ərazisinə qanunsuz daxil olublar.
Bildirilib ki, onlar qoruqdakı mədəni sərvət hesab olunan qayaların dibində qazıntı işləri apararaq xüsusi maddi dəyəri olan əşyalar talamağa cəhd göstərib və nəticədə mədəni sərvətlərin yararsız hala salınmasına səbəb olublar.
Qaradağ Rayon Polis İdarəsinin əməkdaşlarının keçirdikləri tədbirlərlə əməli törətməkdə şübhəli bilinən 42 yaşlı Kamil Ömərov, 59 yaşlı Məmmədrəsul İbrahimov, 41 yaşlı Əkbər Əkbərov, 50 yaşlı Niyaməddin Əliyev və 47 yaşlı Elşad İsgəndərov müəyyən olunaraq saxlanılıblar. Həmin şəxslər öz əməllərini mobil telefonları vasitəsilə də lentə alıblar.

В Баку задержаны черные копатели - ВИДЕО
В Гарадагском районе Баку группа лиц по предварительному сговору, нарушив правила охраны природных территорий, особо охраняемых государством, в поисках золота незаконно проникла на территорию одного из национальных историко-художественных заповедников.
В заповеднике они вели раскопки у подножия скал, являющихся культурным достоянием, стремясь похитить предметы, имеющие особую материальную ценность, в итоге нанеся ущерб объектам культурного наследия.
Сотрудники Гарадагского районного управления полиции выявили и задержали подозреваемых в совершении преступления - 42-летнего Кямиля Омарова, 59-летнего Мамедрасула Ибрагимова, 41-летнего Акбера Акберова, 50-летнего Ниямеддина Алиева и 47-летнего Эльшада Искендерова. Злоумышленники также снимали свои противоправные действия на мобильные телефоны.