Alla Puqaçovanın keçmiş teatr layihəsi bağlandı
Vaxtilə rusiyalı tanınmış müğənni Alla Puqaçovaya məxsus olan "Mahnı Teatrı" şirkəti yenidən fəaliyyətini dayandırıb.
xəbər verir ki, məlumatı "RİA Novosti" yayıb.
Qeyd edək ki, şirkət 2008-ci ildə Alla Puqaçova və onun qızı Kristina Orbakayte tərəfindən yaradılıb. Ancaq artıq 2009-cu ildə hər iki sənətçi təsisçilər sırasından ayrılıb və şirkətin adı dəyişdirilib.
İlkin olaraq teatrın Sankt-Peterburqda tikilməsi nəzərdə tutulsa da, bu layihə reallaşdırılmayıb.
Yenidən təşkiletmə prosesinin 2025-ci ilin oktyabrında başa çatdığı açıqlanmışdı. Prosesdə ikinci tərəf kimi reklam sahəsində çalışan "PMI Soft" MMC iştirak edib.
Sənədlərə görə, bütün prosedurlar yekunlaşdıqdan sonra "PMI Soft" MMC fəaliyyətini dayandıracaq. Beləliklə, Alla Puqaçovanın adı ilə əlaqəli olan layihənin hüquqi mövcudluğu başa çatacaq.
Xatırladaq ki, əvvəllər Alla Puqaçovanın Solneçnoqorskda olan malikanəsinin qiymətinin 10 milyon rubl ucuzlaşdığı bildirilib. Buna səbəb ərazidə qanunsuz inşa olunan körpü ilə əlaqədar yaranan qalmaqal olub.скачать dle 11.3

Основанная Пугачевой компания прекратит своё существование
Бывший "Театр песни" Аллы Пугачевой официально завершил процесс реорганизации, о чем было уведомлено в середине января.
Как передает Median.Az, об этом пишет РИА Новости со ссылкой на данные из официальных документов.
Компания была основана в 2008 году самой певицей и ее дочерью Кристиной Орбакайте. Однако уже в следующем году обе артистки вышли из состава учредителей, а организация сменила название.
Изначально планировалось, что настоящий театр будет построен в Санкт-Петербурге. Но эти планы так и не были реализованы на практике.
О начале реорганизации было объявлено в октябре 2025 года. Вторым участником процесса выступило ООО "Пи Эм Ай Софт", занимающееся рекламой.
Эта компания, согласно документам, прекратит свое существование после завершения всех процедур. Таким образом, юридическая история проекта, связанного с именем Примадонны, подошла к концу.скачать dle 11.3