14.01.2026 14:20 807
"Dr. Elnara" MMC-nin rəhbəri, kosmetoloq Elnarə Ramiz qızı Rzayeva barəsində amnistiya aktı tətbiq edilib.
"Teleqraf"a istinadən xəbər verir ki, Nərimanov Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə E.Rzayeva cəzadan azad edilib.
Məhkəmənin hökmündə göstərilir ki, tanınmış kosmetoloq Cinayət Məcəlləsinin 147.1 və 148-ci maddələri ilə təqsirli bilinib.
Məhkəmə ilkin olaraq ona aylıq qazancının 10 faizi həcmində dövlət nəfinə vəsait tutulmaqla islah işləri cəzası təyin edib.
"Konstitusiya və Suverenlik İli" münasibətilə 19 dekabr 2025-ci il tarixli amnistiya qərarı E.Rzayevaya şamil olunub və o, cəzadan tamamilə azad edilib.
Xatırladaq ki, ötən il Bakı və Sumqayıtda "LBC" estetik kosmetoloji klinikaların idarəçiləri Rəna Rüfət qızı Soltanova və Nigar Rüfət qızı Rüfət tərəfindən kosmetoloq Elnarə Rzayevaya qarşı məhkəmə iddiası qaldırılmışdı. İş üzrə Nərimanov Rayon Məhkəməsi E.Rzayeva barəsində ekspertiza da təyin etmişdi.скачать dle 11.3

14.01.2026 14:20 501
В приговоре суда указывается, что известный косметолог была признана виновной по статьям 147.1 (клевета) и 148 (оскорбление) Уголовного кодекса АР.
Суд первоначально назначил ей исправительные работы с удержанием 10% ежемесячного заработка в пользу государства.
Решение об амнистии от 19 декабря 2025 года по случаю Года Конституции и суверенитета распространилось на Э.Рзаеву, и она полностью освобождена от наказания.
Напомним, что в прошлом году руководители эстетических косметологических клиник LBC в Баку и Сумгайыте Рена Солтанова и Нигяр Руфат подали судебный иск против косметолога Эльнары Рзаевой. По делу Наримановский районный суд назначил экспертизу в отношении Э.Рзаевой.скачать dle 11.3