Venesuelada bir neçə ABŞ vətəndaşı həbsxanadan azadlığa buraxılıb.
Telekanalın məlumatına görə, bu, Venesuelanın keçmiş prezidenti Nikolas Maduronun ələ keçirilməsindən sonra həbsdə olan amerikalıların həbsdən buraxıldığı ilk haldır.
Daha əvvəl ABŞ Prezidenti Donald Tramp Venesuelada siyasi məhbusların azad edilməsi prosesinin başlandığını elan edərək, bu addıma görə minnətdarlığını bildirmişdi.
Venesuela Milli Assambleyasının sədri Xorxe Rodriges də xarici vətəndaşlar da daxil olmaqla həbsxanalardan bir çox şəxslərin buraxılması ilə əlaqədar bəyanat verib.скачать dle 11.3

14.01.2026 13:20 363
Вещатель воздержался от публикации имен выпущенных американцев, ограничившись информацией о том, что "временные власти Венесуэлы освободили как минимум четырех американских граждан".
По данным телеканала, это первый случай освобождения задержанных американцев после захвата президента Венесуэлы Николаса Мадуро.
До этого американский президент Дональд Трамп сообщил о начале процесса освобождения политических заключенных в Венесуэле, выразив признательность за этот шаг. Хорхе Родригес, спикер Национальной ассамблеи Венесуэлы, также заявил о предстоящем освобождении, в том числе иностранных граждан.скачать dle 11.3