İşğaldan azad edilmiş ərazilərdə üç radio-televiziya yayım stansiyasının işi bərpa edilib
Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevin müvafiq Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı"na əsasən, "AZCON Holding" şirkətlərindən olan "Radio-Televiziya Yayımı və Peyk Kommunikasiyası" MMC tərəfindən fəaliyyət ardıcıl şəkildə həyata keçirilir.
Median.Az xəbər verir ki, dekabrın 29-da Ağdərə rayonu ərazisində yerləşən Talış, Kiçik Qarabəy və Həsənriz radio-televiziya yayım stansiyalarının işi bərpa edilib.
Bununla da işğaldan azad edilmiş ərazilərdə bu günədək bərpa edilən stansiyaların sayı 11-ə çatdırılmaqla rəqəmsal televiziya və FM radio yayımlarının əhatəsi və siqnal keyfiyyəti artırılıb.
Qeyd edək ki, 2026-cı il üzrə əhalinin köç qrafiki diqqətdə saxlanacaq və radio-televiziya proqramlarının tələb olunan ərazilərdə yayımının təmin edilməsi istiqamətində müvafiq tədbirlər görüləcək.//oxu.az

На освобожденных землях восстановлена работа еще трех радиотелевизионных станций
В соответствии с указом Президента Ильхама Алиева и "I Государственной программой по Великому возвращению на освобожденные от оккупации территории Азербайджанской Республики" компаниями AZCON Holding последовательно осуществляется деятельность по восстановлению вещания посредством ООО "Радиотелевизионное вещание и спутниковые коммуникации".
Как сообщает Median.Az, 29 декабря были восстановлены работы радиотелевизионных станций в Агдере - Талыш, Кичик Гарабей и Гасанриз.
Таким образом, общее количество восстановленных станций на освобожденных землях достигло 11, что позволило расширить охват цифрового телевидения и FM-радио, а также повысить качество сигнала.//oxu.az