Rayonlarda 31 torpaq sahəsi hərraca çıxarılacaq
14 yanvar 2026-cı il tarixində saat 15:00-da ölkənin müxtəlif rayon və şəhərlərində torpaq müsabiqələri, hərracları keçiriləcək.
Oxu.Az Əmlak Məsələləri Dövlət Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, bələdiyyələr, yerli icra qurumları tərəfindən kənd təsərrüfatı, sahibkarlıq, fərdi yaşayış məqsədləri üçün 31 sayda müxtəlif ölçülü torpaq sahəsi satışa və uzunmüddətli icarəyə çıxarılacaq.
Hərraclara çıxarılan torpaq sahələri Neftçala, Sabirabad, Saatlı, Yevlax, Kürdəmir, Bərdə, Ağstafa, Xaçmaz, Şamaxı, Qəbələ və digər rayonları əhatə edir.

В районах Азербайджана на торги выставят 31 земельный участок
14 января 2026 года в 15:00 в различных регионах и городах Азербайджана пройдут земельные конкурсы и аукционы.
Как сообщает Oxu.Az со ссылкой на Государственную службу по вопросам имущества, на продажу и долгосрочную аренду будут выставлены 31 земельный участок различных размеров для сельского хозяйства, предпринимательства и индивидуального жилищного строительства по инициативе муниципалитетов и местных исполнительных органов.
На аукцион выставлены участки в Нефтчале, Сабирабаде, Саатлы, Евлахе, Кюрдамире, Барде, Агстафе, Хачмазе, Шамахы, Габале и других регионах.