Trampın atəşkəs elanına baxmayaraq Tailand və Kamboca arasında döyüşlər gedir
Kamboca hakimiyyəti Tailand ordusunun sərhəd zonasındakı hədəflərə zərbələr endirməyə davam etdiyini açıqlayıb.
"Reuters" agentliyinə istinadən xəbər verir ki, Banqkok da öz növbəsində Kamboca ordusunun mülki obyektləri hədəf alaraq "beynəlxalq hüququn təkrarən pozulması"nı iddia edib.
ABŞ Prezidenti Donald Tramp isə dekabrın 12-də Tailand və Kamboca arasındakı münaqişənin gərginləşməsinin qarşısının alınması üçün hər iki ölkənin liderləri ilə danışdığını bildirib.
O, tərəflərin sərhəddəki toqquşmalardan sonra oktyabr ayında əldə edilən sülh razılaşmasına qayıtmaq barədə razılığa gəldiklərini qeyd edib.скачать dle 11.3

Таиланд и Камбоджа продолжают бои после слов Трампа о прекращении огня
Власти Камбоджи заявили, что армия Таиланда продолжает наносить удары по объектам в пограничной зоне.
Об этом передает Reuters.
Бангкок в свою очередь утверждает, что камбоджийская армия совершает "повторные нарушения международных правил" и наносит удары по гражданским объектам.
12 декабря президент США Дональд Трамп заявил, что после телефонного разговора Таиланд и Камбоджа договорились прекратить огонь с вечера пятницы. По его словам, стороны согласились вернуться к соблюдению мирного соглашения. Бангкок и Пномпень подписали его в присутствии господина Трампа в конце октября.
Бои на границе Таиланда и Камбоджи возобновились 8 декабря. Обе страны обвинили друг друга в нарушении режима прекращения огня.скачать dle 11.3