"Ramiz Mehdiyev işi" ilə bağlı həbs olunan Məmməd İbrahimin apellyasiya şikayəti təmin edilmədi
Dövlət Təhlükəsizliyi Xidməti (DTX) tərəfindən saxlanılan AXCP Rəyasət Heyətinin üzvü Məmməd İbrahim barəsində qətimkan tədbiri seçilməsi ilə bağlı qərardan verilən apellyasiya şikayəti üzrə məhkəmə prosesi keçirilib.
Bu gün Bakı Apellyasiya Məhkəməsində keçirilən prosesdə qərar qəbul edilib.
Apellyasiya şikayəti təmin edilməyib, həbs qətimkan tədbirinin seçilməsi barədə qərar qüvvədə saxlanılıb.
Qeyd edək ki, M.İbrahimə Cinayət Məcəlləsinin 278.1 (hakimiyyəti zorla ələ keçirməyə və ya onu zorla saxlamağa, dövlətin konstitusiya quruluşunu zorla dəyişdirməyə yönələn hərəkətlər) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb. Onun barəsində iki ay 15 gün müddətinə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Xatırladaq ki, M.İbrahim Prezident Administrasiyasının sabiq rəhbəri Ramiz Mehdiyevin cinayət işi üzrə istintaqa cəlb olunub.скачать dle 11.3

Апелляция Мамеда Ибрагима, арестованного по делу Рамиза Мехтиева, не удовлетворена
Апелляционная жалоба не была удовлетворена, решение об избрании меры пресечения в виде ареста оставлено в силе.
Отметим, что Ибрагим обвиняется по статье 278.1 (действия, направленные на насильственный захват власти, насильственное изменение конституционного строя государства) Уголовного кодекса АР. В отношении Мамеда Ибрагима избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 2 месяца и 15 дней.
Напомним, что Мамед Ибрагим был привлечен к следствию по уголовному делу бывшего главы Администрации Президента Рамиза Мехтиева.