Bu gün Əli Kərimli ilə bağlı qərar veriləcək
Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının (AXCP) sədri Əli Kərimli barəsində seçilmiş həbs qətimkan tədbirindən apellyasiya şikayəti verib.
Axar.az-a istinadən xəbər verir ki, bu gün saat 14:20-də Bakı Apellyasiya Məhkəməsində Əli Kərimli barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilməsi barədə Səbail Rayon Məhkəməsinin qərarından verilmiş şikayətə baxılacaq.
Qeyd edək ki, 1 dekabrda Səbail Rayon Məhkəməsi istintaq orqanının təqdimatı əsasında Əli Kərimli barəsində 2.5 aylıq həbs qətimkan tədbiri seçib. Ona qarşı CM-in 278.1-ci (hakimiyyətin zorla ələ keçirilməsi) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.скачать dle 11.3

Али Керимли подал апелляционную жалобу
Председатель партии "Народный фронт Азербайджана" (ПНФА) Али Керимли подал апелляционную жалобу на избранную в его отношении меру пресечения в виде ареста.
Как сообщает axar.az, сегодня в 14:20 в Бакинском апелляционном суде будет рассмотрена жалоба на решение Сабаильского районного суда об избрании меры пресечения в виде заключения под стражу.
Напомним, 1 декабря Сабаильский районный суд на основании представления следственных органов избрал в отношении А.Керимли меру пресечения в виде ареста сроком на 2.5 месяца.
Ему предъявлено обвинение по статье 278.1 (действия, направленные на насильственный захват власти, насильственное изменение конституционного строя государства) Уголовного кодекса АР.скачать dle 11.3