Əli Kərimli tibbi müayinədən keçirilib - Təkadamlıq kamerada saxlanılır
Barəsində 2 ay 15 gün həbs-qətimkan tədbiri seçilən Azərbaycan Xalq Cəbhəsi Partiyasının (AXCP) sədri Əli Kərimli Dövlət Təhlükəsizliyi Xidmətinin İstintaq Təcridxanasında tibbi müayinədən keçirilib.
gununsesi.info-a istinadən xəbər verir ki, həkim müayinəsindən keçiriləndən sonra AXCP sədri İstintaq Təcridxanasına yerləşdirilib.
Məlumatda Əli Kərimlinin təkadamlıq kamerada yerləşdirildiyi məlum olub.
Bu arada AXCP sədrinin vəkili Aqil Layıc müvəkkilinə qarşı müstəntiq və əməliyyatçıların nəzakətsiz davranışlarını hiss etmədiklərini deyib.
Xatırladaq ki, Əli Kərimli Prezident Administrasiyasının sabiq rəhbəri Ramiz Mehdiyevin cinayət işi üzrə istintaqa cəlb olunub.скачать dle 11.3

Али Керимли помещен в одиночную камеру СИЗО после медосмотра
Председатель партии "Народный фронт Азербайджана" (ПНФА) Али Керимли, в отношении которого избрана мера пресечения в виде ареста сроком на 2 месяца и 15 дней, прошел медицинское обследование в следственном изоляторе (СИЗО) Службы государственной безопасности.
Как передает gununsesi.info, после прохождения медицинского осмотра председатель ПНФА был помещен в СИЗО.
Согласно информации, Керимли размещен в одиночной камере.
Между тем адвокат председателя ПНФА Агиль Лаидж заявил, что не заметил некорректного поведения следователей и оперативников в отношении своего подзащитного.
Напомним, что Али Керимли привлечен к следствию по уголовному делу бывшего руководителя Администрации Президента Рамиза Мехтиева.скачать dle 11.3