Peruda torpaq sürüşməsi nəticəsində azı 13 nəfər ölüb
Perunun şərqində sərnişinləri daşıyan çay gəmisinin batmasına səbəb olan torpaq sürüşməsi nəticəsində ən azı 13 nəfər ölüb.
Bu barədə yerli səhiyyə xidməti məlumat yayıb.
Məlumata görə, daha 28 nəfər itkin düşənlər siyahısındadır, lakin rəsmilər bu rəqəmin dəyişə biləcəyini istisna etmirlər. Bildirilir ki, 16 nəfər xilas edilib.
RPP radiostansiyasının məlumatına görə, təxminən 50 nəfəri daşıyan gəmi Pukalpa şəhərindən yola düşüb və Ukayali çayı boyunca yerləşən şəhərlərə sərnişin daşıyıb. İpariya bölgəsində dayanma zamanı torpaq sürüşməsi nəticəsində qaya parçası gəminin üzərinə düşüb. Həmin vaxt ərazidə başqa bir gəmi də lövbər salıbmış, lakin onun sərnişinsiz olduğu bildirilir.скачать dle 11.3

В Перу из-за схода оползня погибли 13 человек
"Согласно предварительному сводному отчету по состоянию на 18:00 (03:00 по Баку - ред.), была подтверждена гибель 13 человек, среди них взрослые и несовершеннолетние", - говорится в информации ведомства.
Пропавшими без вести числятся 28 человек, однако власти не исключают, что эта цифра может измениться. Были спасены 16 человек.
Как сообщила радиостанция RPP, судно, на котором находились около 50 человек, вышло из города Пукальпа и развозило пассажиров по населенным пунктам, расположенным на реке Укаяли. Во время остановки в округе Ипария на транспортное средство сошел грунт. В этот момент у причала находилось еще одно судно, однако на нем, по предварительным данным, не было людей.