Psixiatriya Xəstəxanasında pasiyent döyülüb? - Polis araşdırmalara BAŞLADI (FOTO)
Maştağa qəsəbəsində yerləşən Respublika Psixiatriya Xəstəxanasında pasiyentin xəsarət alması iddia edilir.
"Teleqraf"a istinadla xəbər verir ki, Masallı rayon sakini Telman Abdulhüseynov ailə üzvləri tərəfindən demensiya diaqnozu ilə xəstəxanaya aparılıb. O, noyabrın 29-da müəssisəyə yerləşdirilib.
Bu gün isə xəstə naməlum şəraitdə xəsarət alıb. T.Abdulhüseynovun oğlu bildirir ki, atasının aqressiv davranışları olmayıb. Onun sözlərinə görə, xəsarətlər xəstəxana əməkdaşları tərəfindən döyülmə nəticəsində yaranıb.
Xəstəxananın şöbə müdiri Xanım Hümmətova ittihamın əsassız olduğunu deyib. Onun sözlərinə görə, pasiyent döyülməyib, yıxılaraq xəsarət alıb.
Şikayət əsasında Sabunçu Rayon Polis İdarəsinin 14-cü Polis Şöbəsinin əməkdaşları xəstəxanaya cəlb olunublar.

В психиатрической больнице избили пациента? - полиция начала расследование (ФОТО)
Гражданин заявляет, что его отец подвергся избиению в Республиканской психиатрической больнице, расположенной в бакинском поселке Маштага.
Как сообщает Teleqraf, житель Масаллинского района Тельман Абдулгусейнов был доставлен в больницу родственниками с диагнозом деменция. Пациент был госпитализирован 29 ноября.
Сегодня мужчина получил травмы при невыясненных обстоятельствах. Сын Т.Абдулгусейнова утверждает, что его отец не проявлял агрессивного поведения. По его словам, травмы возникли в результате избиения сотрудниками больницы.
Заведующая отделением Ханым Гумматова опровергла обвинения, назвав их безосновательными. По ее версии, пациент не подвергался избиению, а получил травмы в результате падения.
На основании жалобы к расследованию привлечены сотрудники 14-го отдела полиции Сабунчинского районного управления полиции.