Yekaterinburq məhkəməsi Səfərov qardaşlarını həbsdə saxladı
Rusiyanın Sverdlovsk vilayət məhkəməsi qətldə iştirakda ittiham olunan Azərbaycan vətəndaşları Ayaz Səfərov, Bəkir Səfərov və Kamal Səfərovu dekabrın 29-dək həbsdə saxlayıb.
Rusiya mediasına istinadla xəbər verir ki, bu barədə Sverdlovsk vilayəti məhkəmələrinin mətbuat xidməti məlumat verib.
Onlarla bərabər, Məzahir Səfərov da dekabrın 29-na qədər təcridxanasında qalacaq, lakin o, daha əvvəl həbs olunmasına etiraz etməyib.
"Kommersant-Ural" nəşrinin mənbəyinin məlumatına görə, Məzahir Səfərov ifadə verərək öz cinayət ortaqlarını ifşa edib. İşin digər iştirakçıları günahlarını inkar ediblər.
Xatırladaq ki, iyunun 27-də Yekaterinburqda azərbaycanlılar kütləvi həbs ediliblər. Ümumən 50-dən çox adam polis şöbəsinə gətirilib. Polis və xüsusi təyinatlıların basqınından sonra iki nəfər - Hüseyn və Ziyəddin Səfərov qardaşları vəfat ediblər. Digər iki şəxs - Əziz Abasov və Kamal Səfərov ağır vəziyyətdə xəstəxanaya yerləşdiriliblər.скачать dle 11.3

Суд в Екатеринбурге оставил под арестом братьев Сафаровых
Как передает Median.Az со ссылкой на российские СМИ, об этом сообщили в пресс-службе судов Свердловской области.
Кроме них, в СИЗО до 29 декабря останется Мазахир Сафаров, однако он ранее не обжаловал свой арест - по данным источника "Коммерсантъ-Урал", он дал показания против соучастников. Другие фигуранты вину отрицают.
27 июня в Екатеринбурге прошли массовые задержания азербайджанцев. Всего в отдел доставили свыше 50 человек. Двое скончались после того, как к ним ворвались полиция и спецназ. Это братья Гусейн и Зияддин Сафаровы. Еще двое фигурантов - Азиз Абасов и Кямал Сафаров - были помещены в больницу в тяжелом состоянии.