Pakistan İmran Xanın həbsxanada ölümü ilə bağlı xəbərləri təkzib etdi
Pakistan hazırda həbs cəzası çəkən keçmiş baş nazir İmran Xanın ölümü ilə bağlı şayiələri təkzib edib.
-ın "Geo News"a istinadən xəbərinə görə, bu barədə Pakistanın Adiala həbsxanasının administrasiyasından məlumat verilib.
Məlumatda qeyd edilib ki, İmran Xanın səhhəti ilə bağlı yayılan şayiələr "əsassızdır", o özü isə "hərtərəfli tibbi yardım" alır.
Həmçinin həbsxana administrasiyası onun başqa bir müəssisəyə köçürüldüyü ilə bağlı məlumatları da təkzib edib.
Xatırladaq ki, daha əvvəl Əfqanıstanın "Afghanistan Times" media portalı İmran Xanın həbsxanada öldüyünü iddia edən xəbər dərc etmişdi.
Qeyd edək ki, 2024-cü ilin yanvar ayında İmran Xan və həyat yoldaşı korrupsiya ittihamları üzrə 14 il müddətinə həbs cəzasına məhkum ediliblər. Bundan əlavə, o, həmçinin dövlət sirrinin açıqlanmasına görə daha 10 il həbs cəzası alıb.скачать dle 11.3

В Пакистане опровергли сообщения о смерти Имрана Хана в тюрьме
В Пакистане опровергли слухи о смерти бывшего премьер-министра страны Имрана Хана, отбывающего в настоящее время тюремное заключение.
Как передает Median.Az со ссылкой на Geo News, об этом заявила администрация пакистанской тюрьмы Адиала.
В сообщении отмечается, что распространяемые домыслы о состоянии здоровья Хана "не имеют под собой основания", а сам он получает "полноценную медицинскую помощь".
Также администрация тюрьмы опровергла информацию о его возможном переводе в другое место.
Отметим, что ранее афганский медиапортал Afghanistan Times опубликовал информацию о том, что Имран Хан якобы умер в тюрьме.
В январе 2024 года Имран Хан и его жена были приговорены к 14 годам тюрьмы по обвинению в коррупции. Кроме того, он получил еще 10 лет тюремного заключения за разглашение государственной тайны.скачать dle 11.3