Bakıda TDT-nin Media və informasiya üzrə işçi qrupunun 12-ci iclası keçirilir
Bakıda Türk Dövlətləri Təşkilatının (TDT) Media və informasiya üzrə işçi qrupunun 12-ci iclası keçirilir.
"Report"a istinadən xəbər verir ki, iclasda Medianın İnkişafı Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr və sənədlərlə iş departamentinin direktoru Rasim Bağırov, TDT Baş katibinin müavini Ömer Kocaman və digər rəsmilər iştirak edirlər.
Tədbir çərçivəsində TDT-nin müvafiq sahə üzrə 2025-ci il üçün Fəaliyyət Planının icra vəziyyətinin müzakirəsi və 2026-cı il üçün uyğunlaşdırılaraq yenilənməsi gözlənilir.
Həmçinin, TDT-nin media və informasiya üzrə məsul nazirlərinin və yüksəkvəzifəli rəsmilərinin 7-ci toplantısının yekun sənədi olan kommünike layihəsi ətrafında fikir mübadiləsinin aparılması, növbəti toplantının keçirilmə yeri və tarixlərinə dair təkliflərin müzakirəsi planlaşdırılır.скачать dle 11.3

В Баку проходит 12-е заседание рабочей группы ОТГ по медиа и информации
В Баку проходит 12-е заседание рабочей группы Организации тюркских государств (ОТГ) по медиа и информации.
Как сообщает Report, в заседании принимают участие директор департамента международных связей и работы с документами Агентства развития медиа Азербайджана (MEDİA) Расим Багиров, заместитель генерального секретаря ОТГ Омер Коджаман и другие официальные лица.
В рамках мероприятия будет обсуждено состояние выполнения плана действий ОТГ по соответствующей сфере на 2025 год, ожидается его адаптация и обновление на 2026 год.
Также планируется обмен мнениями по проекту коммюнике, являющегося итоговым документом 7-го заседания министров и высокопоставленных должностных лиц ОТГ по медиа и информации, обсуждение предложений о месте и датах проведения следующего заседания.скачать dle 11.3