Rəqsanə İsmayılova ev dustaqlığına necə buraxıldı?
Manset.az-a istinadən xəbər verir ki, müğənninin 520 min dollar dələduzluq etdiyi Gündüz Məmmədova dəymiş zərərin bir hissəsi sənətçinin qızı Aysun İsmayılova tərəfindən ödənilib.
Bundan əlavə, Rəqsanə İsmayılovanın və ailəsinin dostluq etdiyi, əslən Şəmkir rayonundan olan və Rusiyada yaşayan iki tanınmış iş adamı da zərərçəkmişə dəymiş zərərin tam şəkildə ödəniləcəyinə dair söz veriblər.
Sonra müğənninin vəkili Hikmət Əliyev tərəfindən Sabunçu Rayon Məhkəməsinə onun həbs qətimkan tədbirinin ev dustaqlığı ilə əvəz olunması barədə müraciət edilib. Müraciətdə qeyd olunub ki, zərərçəkənlə ilkin razılaşma əldə olunub və qalan məbləğin də tam ödəniləcəyi bildirilib. Həmçinin müğənninin himayəsində azyaşlı övladının olması nəzərə alınaraq ev dustaqlığı tətbiq olunması xahiş edilib.
Ötən gün Sabunçu Rayon Məhkəməsində hakim Günel Məmmədovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə müşavirədən sonra Rəqsanə İsmayılovanın ev dustaqlığına buraxılması barədə qərar elan olunub.скачать dle 11.3

Как Раксану Исмайылову отпустили под домашний арест?
Как сообщает manset.az, часть ущерба, нанесенного Гюндюзу Мамедову, которого певица обманула на 520 000 долларов, была выплачена дочерью артистки Айсун Исмайыловой.
Кроме того, два известных бизнесмена из Шамкирского района, проживающие в России, с которыми дружит Раксана Исмайылова и ее семья, пообещали полностью возместить ущерб потерпевшему.
Затем адвокат певицы Хикмет Алиев обратился в Сабунчинский районный суд с ходатайством о замене меры пресечения на домашний арест. В обращении отмечалось, что с потерпевшим достигнуто предварительное соглашение, и оставшаяся сумма будет выплачена полностью. Также была высказана просьба о применении домашнего ареста, учитывая, что у певицы есть несовершеннолетний ребенок.
Вчера на заседании в Сабунчинском районном суде под председательством судьи Гюнель Мамедовой после совещания было объявлено решение об освобождении Раксаны Исмайыловой под домашний арест.скачать dle 11.3