Rəqsanə İsmayılova ilə bağlı cinayət işinə xitam verilə bilər? - Vəkilindən AÇIQLAMA
Bunu oxu.az-a açıqlamasında Rəqsanə İsmayılovanın vəkili Hikmət Əliyev müdafiə etdiyi tərəfin ev dustaqlığına buraxılmasını şərh edərkən deyib.
Vəkil "Zərərçəkən tərəf iddia edir ki, Rəqsanə xanım ev dustaqlığına buraxılması üçün vəkili vasitəsilə onlarla əlaqə saxlayıb. Bu doğrudur?" sualına belə cavab verib:
"Açığı, bununla bağlı məlumatım yoxdur. Sadəcə zərərçəkənlərlə razılıq əldə olundu. Aramızda hər hansı problem qalmayıb. Qarşı tərəfə borc məbləğimiz qalıbsa, bunu ödəyəcəyik. Lakin hazırkı məqamda müdafiə etdiyim tərəfin cinayət işinin maraqları naminə ödənilən məbləğin miqdarını açıqlaya bilməyəcəyəm. Onu qeyd edə bilərəm ki, Rəqsanə xanımın ev dustaqlığı həbsinin qalan hissəsini əhatə edəcək".
Vəkil əlavə edib ki, zərər tam ödənildikdən sonra Rəqsanə İsmayılova ilə bağlı cinayət işinə xitam verilə bilər.
"O, ev dustaqlığı dövründə müğənniyə hər hansısa məhdudiyyət tətbiq olunub?" sualına isə cavab vermək istəmədiyini bildirib.скачать dle 11.3

Возможно ли прекращение уголовного дела в отношении Раксаны Исмайыловой?
Об этом Oxu.Az заявил адвокат Раксаны Исмайыловой Хикмет Алиев, комментируя освобождение своей подзащитной под домашний арест.
На вопрос "Потерпевшая сторона утверждает, что Раксана связалась с ними через адвоката для освобождения под домашний арест. Это правда?" юрист ответил так:
"Честно говоря, у меня нет никакой информации об этом. Просто было достигнуто соглашение с потерпевшими. Между нами не осталось никаких проблем. Если у нас остаётся долг перед противоположной стороной, мы его погасим. Однако на данный момент в интересах уголовного дела моей подзащитной я не смогу раскрыть сумму выплаченной компенсации. Могу отметить, что домашний арест Раксаны охватит оставшуюся часть её заключения".
Адвокат добавил, что после полного возмещения ущерба уголовное дело в отношении Раксаны Исмайыловой может быть прекращено.
На вопрос о том, наложены ли какие-либо ограничения на певицу в период домашнего ареста, юрист ответил, что не желает комментировать этот момент.скачать dle 11.3