Məşhur aktyor Şon Penn bir dollar qarşılığında filmdə rol alıb
Amerikalı aktyor və rejissor Şon Penn Ukraynanın "Heyvanların gözü ilə müharibə" adlı filmində rollardan birini oynayıb və bunun üçün yalnız 1 dollar məbləğində simvolik qonorar alıb.
Bu barədə məlumatı filmin prodüseri Oleq Koxan "Suspilne Kultura" kanalına müsahibəsində verib.
Onun sözlərinə görə, Penn ABŞ Kinoaktyorları Gildiyasının qaydalarına görə pulsuz işləyə bilməz, ona görə də özü ən az mümkün qonorar - 1 dollar təklif edib.
"Ukrayna filmində 1 dollar əvəzinə işləmək də Ukraynanı dəstəkləməkdir. Mənim üçün bu qərar onun çox güclü səfir olduğunu və filmimizin mövzusunun beynəlxalq auditoriyaya çatdığının təsdiqidir", - deyə Koxan əlavə edib.
Film tammiqyaslı işğal zamanı heyvanların xilas edilməsi ilə bağlı yeddi real hekayədən ibarətdir. Penn təsadüfən müharibənin başlanğıcına şahid olan səs prodüseri rolunu oynayıb.скачать dle 11.3

СМИ: Шон Пенн за один доллар сыграл в украинском фильме
Американский актер Шон Пенн взял за съемки в украинском киноальманахе "Война глазами животных" гонорар в 1 доллар, в новелле "Орел" актер исполняет роль продюсера из США.
Об этом рассказал продюсер фильма Олег Кохан в интервью "Суспильне Культура".
"Когда мы начали этот разговор, он попросил сценарий, посмотрел отснятый материал, познакомился с Мирославом Слабошпицким и сказал, что его гонорар за участие будет 1 доллар [согласно правилам Гильдии киноактеров США, бесплатно он не может работать]", - отметил Кохан.
Сообщается, что "Война глазами животных" - это киноальманах из семи новелл от семи украинских режиссеров. В основе рассказов лежат реальные истории спасения семи животных во время военного конфликта. Пенн сыграл в новелле "Орел".
"Работа за 1 доллар в украинском фильме - это тоже поддержка Украины. Для меня же это решение стало подтверждением того, что он очень мощный амбассадор. А также то, что наше кино и его тема попадает в международную аудиторию", - сказал Кохан.скачать dle 11.3