Ramiz Mehdiyevə verilən bütün fəxri adlar, ordenlər barədə məlumat silindi
Barəsində hakimiyyəti zorla ələ keçirmə, dövlətin konstitusiya quruluşunu zorla dəyişdirmə cinayətləri ilə bağlı iş açılan Prezident Administrasiyanın (PA) sabiq rəhbəri Ramiz Mehdiyevin bütün fəxri adlar, ordenlər silinib.
bakupost.az-a istinadən xəbər verir ki, R.Mehdiyevlə bağlı rəsmi portalda axtarış zamanı orden və medallarla bağlı heç bir məlumat tapılmır.
Xatırladaq ki, Səbail Rayon Məhkəməsinin qərarı ilə PA-nın sabiq rəhbəri barəsində 4 aylıq ev dustaqlığı qətimkan tədbiri seçilib.скачать dle 11.3

Рамиз Мехтиев лишен всех почетных званий и орденов?
С официального портала удалена вся информация о почетных званиях и орденах бывшего главы Администрации Президента (АП) Рамиза Мехтиева, против которого возбуждено уголовное дело по обвинению в насильственном захвате власти и попытке изменения конституционного строя.
Как сообщает Median.Az со ссылкой на bakupost.az, поиск больше не выдает информацию об орденах и медалях Р.Мехтиева на официальном портале.
Напомним, что решением Сабаильского районного суда в отношении бывшего главы АП избрана мера пресечения в виде домашнего ареста сроком на 4 месяца.скачать dle 11.3