İcra başçısının oğluna yüksək VƏZİFƏ VERİLDİ
K.Əliyev 20 yanvar 1993-cü ildə Bakı şəhərində anadan olub. 2009-cu ildə Qərb Universitetinin nəzdindəki orta məktəbi bitirib. 2011-2014-cü illərdə Mançester Universitetinin Biznes Məktəbində bakalavr təhsili alıb. 2014-2015-ci illərdə London İqtisadiyyat və Siyasi Elmlər Məktəbində İnsan resurslarının idarə edilməsi üzrə magistr dərəcəsi qazanıb.
2023-2024-cü illərdə İspaniyanın Madrid şəhərində yerləşən İE Universitetinin Biznes Məktəbində EMBA proqramı üzrə təhsil alaraq fərqlənmə diplomu ilə məzun olub.
Əmək fəaliyyətinə 2016-cı ildə SOCAR-ın İnsan Resursları Departamentində kadrlar üzrə mütəxəssis kimi başlayan K.Əliyev, 2017-2021-ci illərdə Prezident Administrasiyasının Gənclər siyasəti və idman məsələləri şöbəsində məsləhətçi və aparıcı məsləhətçi vəzifələrində çalışıb.
2021-2022-ci illərdə Dövlət Turizm Agentliyinin Beynəlxalq əlaqələr şöbəsində sektor müdiri vəzifəsini icra edib. 2022-ci ilin sentyabrından 2025-ci ilin avqustunadək Birləşmiş Millətlər Ümumdünya Turizm Təşkilatının (UN Tourism) Madrid şəhərində yerləşən Baş ofisində Bazar araşdırmaları və turizm məhsulları departamentində analitik kimi fəaliyyət göstərib.
Qeyd edək ki, "Qafqazinfo"nun məlumatına görə, K.Əliyev Samux Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Firdovsi Əliyevin oğludur.скачать dle 11.3

Кянан Алиев назначен руководителем аппарата Государственного агентства по туризму Азербайджана.
Отметим, что Кянан Алиев родился 20 января 1993 года в Баку. В 2009 году окончил среднюю школу при Западном университете. В 2011-2014 годах получил степень бакалавра в Бизнес-школе Манчестерского университета, а в 2014-2015-х - степень магистра по управлению человеческими ресурсами в Лондонской школе экономики и политических наук.
В 2023-2024 годах он прошел обучение по программе Executive MBA в Бизнес-школе Университета İE в испанском Мадриде, окончив ее с отличием.
Свою карьеру Кянан Алиев начал в 2016 году в качестве специалиста по кадрам в Департаменте человеческих ресурсов SOCAR. В 2017-2021 годах он занимал должности советника и ведущего советника в отделе по вопросам молодежной политики и спорта Администрации Президента Азербайджанской Республики.
В 2021-2022 годах исполнял обязанности руководителя сектора в отделе международных связей Государственного агентства по туризму. С сентября 2022 года по август 2025-го работал аналитиком в департаменте исследования рынка и туристических продуктов в Главном офисе Всемирной туристской организации (UN Tourism) в Мадриде.
Отметим, что, по информации Qafqazinfo, Кянан Алиев является сыном главы Исполнительной власти (ИВ) Самухского района Фирдовси Алиева.