Şəhid ailələri və müharibə əlillərinə daha 100 mənzil verilib
Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi (ƏƏSMN) tərəfindən şəhid ailələrinə və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə daha 100 mənzil verilib.
Mənzillər Bakının Hövsan qəsəbəsindəki yeni yaşayış kompleksindən təqdim edilib.
Tədbirdə çıxış edən əmək və əhalinin sosial müdafiəsi nazirinin müavini Vüsal Nəsirli Prezident İlham Əliyevin şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərə xüsusi qayğısı nəticəsində həmin kateqoriyalara aid vətəndaşların sosial müdafiəsinin gücləndirilməsi istiqamətində mühüm addımlar atıldığını vurğulayıb.
O bildirib ki, 44 günlük Vətən müharibəsindən sonra dövlət başçısının göstərişi ilə şəhid ailələri və müharibə ilə əlaqədar əlilliyi olan şəxslərin mənzillə təminatı proqramı 5 dəfə genişlənib.
Qeyd edilib ki, postmüharibə dövründə həmin kateqoriyalardan olan vətəndaşlara 6900, ümumilikdə ötən dövrdə 16 minədək mənzil və fərdi ev təqdim olunub.
V.Nəsirli əlavə edib ki, cari ilin yanvarın 1-dən növbədə olan müharibə əlillərinin hamısına avtomobil verilib:
"Postmüharibə dövründə 567, ötən dövr ərzində isə 7800 avtomobil müharibə əlillərinə və onlara bərabər tutulan şəxslərə verilib".скачать dle 11.3

Минтруда предоставило семьям шехидов и инвалидам войны еще 100 квартир
Министерство труда и социальной защиты населения Азербайджана предоставило еще 100 квартир семьям шехидов и инвалидам войны.
Как сообщает Report, квартиры расположены в новом жилом комплексе в поселке Говсан.
На церемонии вручения ключей выступил заместитель министра труда и социальной защиты населения Вюсал Насирли.
Он сообщил, что после 44-дневной Отечественной войны по распоряжению главы государства программа обеспечения жильем семей шехидов и инвалидов войны была расширена в 5 раз.
По словам Насирли, в послевоенный период лицам этой категории предоставлено 6 900, а всего за прошедший период - до 16 000 квартир и частных домов.
Замминистра добавил, что с 1 января текущего года всем находящимся в очереди инвалидам войны были предоставлены автомобили:
"В послевоенный период инвалидам войны и приравненным к ним лицам было предоставлено 567, а всего за прошедший период - 7 800 автомобилей".скачать dle 11.3